Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski odpowiada na trudne pytania o Warszawę

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odpowiadał na niewygodne pytania dotyczące jego pracy dla Warszawy. Jak poradził sobie nowy kandydat na prezydenta Polski w wyborach 2020?

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski odpowiada na trudne pytania o WarszawęŹródło: PAP
d23x9eu
d23x9eu

Niedzielna konferencja Rafała Trzaskowskiego w lwiej części dotyczyła oczywiście jego startu w wyborach prezydenckich 2020 roku. Nie obyło się jednak bez pytań o to, w jakim stanie obecny prezydent stolicy pozostawia Warszawę. Czego nie udało mu się realizować i dlaczego oraz jaka jest jego odpowiedź na skargi przedsiębiorców odnośnie do wypłat pomocy z tarczy antykryzysowej dla warszawskich firm.

Rafał Trzaskowski o niezrealizowanych obietnicach

Nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta polski zapytany o niespełnione zapowiedzi dla Warszawy, wyliczył swoje osiągnięcia i zaznaczył, że jego plan był obliczony na pełną kadencję, która wciąż trwa, a plan w dalszym ciągu jest realizowany. Rafał Trzaskowski przypomniał, że do tej pory kierowanej przez niego administracji miasta udało się otworzyć 6 nowych stacji metra, powstały darmowe żłobki, rozpoczęła się budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej, która w końcu zmieni krajobraz wokół Pałacu Kultury i Nauki, rozpoczęły się programy obsadzania miasta zielenią, jako element walki ze zmianami klimatycznymi i tzw. kopciuchy zaczynają znikać ze stołecznego krajobrazu m.in. na Wawrze.

Prezydent Warszawy wyraził nadzieję, że w najbliższym czasie będzie miał wiele okazji, by odpowiadać na podobne pytania i udowadniać, że jego praca na rzecz stolicy przyniosła miastu wiele korzyści.

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Rafał Trzaskowski o rządowej pomocy i strajku przedsiębiorców

Nie obyło się również bez komentarza do wydarzeń z 16 maja, kiedy w Warszawie odbył się strajk przedsiębiorców. - Obiecana była tarcza, a wyciągnięta została pałka na przedsiębiorców - powiedział w odniesieniu do protestu Rafał Trzaskowski.

d23x9eu

Pytany o wypłacanie pomocy, na którego brak skarżą się przedsiębiorcy, kandydat na prezydenta Polski odpowiadał, że miasto mimo próśb, nie doczekało się ze strony rządu żadnej pomocy. Zaznaczył, że wszystkie obowiązki związane z wypłacaniem zapomóg z tarczy antykryzysowej zostały przerzucone przez rząd na samorządowców. - Warszawa by obsłużyć założenia programu, musiała skierować do niego dodatkową rzeszę urzędników, gdyż strona rządowa nie zapewniła samorządom pomocy kadrowej - zauważył Trzaskowski

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23x9eu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23x9eu
Więcej tematów