Trwa ładowanie...

Wpadli z urządzeniami nabijającymi kilometry!

Urządzenia powodowało zmiany ilości przejechanych kilometrów w kasie fiskalnej oraz zwiększało kwotę do zapłaty

Wpadli z urządzeniami nabijającymi kilometry!
d1roflr
d1roflr

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, przy wsparciu funkcjonariuszy ruchu drogowego przeprowadzili kontrole taksówek. W efekcie ujawnili 7 pojazdów, w których zamontowane były urządzenia do „nabijania” kilometrów i zawyżania rachunków za usługę. Sprawą zajmie się prokurator.

Działania były przeprowadzone w nocy. Najcześciej wtedy taksówkarze łamią prawo. Akcja powiodła się, aż siedmiu mężczyzn, w wieku od 24 lat do 52 lat zostało zatrzymanych. Przeciwko nim zostanie wszczęte postępowanie przygotowawcze z art. 315 § 2 kk, czyli używanie przerobionego narzędzia pomiarowego w obrocie gospodarczym. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do dwóch lat. Jeśli zostanie udowodnione popełnienie oszustwa, kara ta może się zwiększyć do ośmiu lat. Dodatkowo w przypadku ujawnienia nieuczciwych kierowców Urząd Miasta może cofnąć licencję uprawniającą do wykonywania zawodu.

Pomimo ogromnej większości rzetelnych taksówkarzy, sa i takie "złotówy", które naciągają swoich klientów. Nieuczciwa działalność polegała na wprowadzeniu w błąd pasażerów, co do ilości przejechanych kilometrów, a tym samym do nienależnego zawyżania opłaty za przejazd.

Oszustwo to jest trudne do zidentyfikowania przez klienta, ponieważ zamontowane w pojeździe elektroniczne urządzenie jest ukryte i niewidoczne. Uruchamiane jest przez kierowcę poprzez wysłanie impulsu, który powoduje nabijanie dodatkowych kilometrów. Impuls jest podawany przy pomocy pilota lub jakiegoś przycisku zamontowanego w sposób uniemożliwiający zauważenie jego użycia. Elektroniczne urządzenie montowane w taksówkach powodowało zmiany ilości przejechanych kilometrów w kasie fiskalnej oraz zwiększało kwotę do zapłaty pokazywaną przez taksometr.

d1roflr

Zabezpieczone przez policjantów urządzenia elektroniczne pozwalały kierowcom za zawyżanie ilości przejechanego dystansu od 200 do nawet 500 metrów przy każdym naciśnięciu włącznika.

d1roflr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1roflr
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj