Trwa ładowanie...

Wola. Różany Skwer Pysznych Pączków już gotowy

Na Woli powstał Różany Skwer Pysznych Pączków.

Wola. Różany Skwer Pysznych Pączków już gotowy
do0qetp
do0qetp

Na Woli został zrealizowany kolejny projekt z budżetu partycypacyjnego. Obok zabytkowej Kolonii Wawelberga przy ul. Górczewskiej powstał Różany Skwer Pysznych Pączków. Dzielnica na ten cel przeznaczyła blisko 176 tys. zł.

Różany Skwer Pysznych Pączków powstał w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowej Kolonii Wawelberga i słynnego zakładu cukierniczego - „Zagoździński”, który funkcjonuje od 1925 roku. Pączki produkowane w tej cukierni od lat uznawane są rzez wielu mieszkańców Warszawy za najlepsze w mieście. Miłośnikiem pączków Zagoździńskiego był sam Marszałek Józef Piłsudski. To miejsce, ze względu na swój unikalny charakter jest również często odwiedzane przez turystów. - Teraz teren znajdujący się przed Kolonią Wawelberga od strony ul. Górczewskiej zyskał zupełnie nowy wygląd. Na środku skweru powstał okrągły placyk wyłożony bazaltową kostką brukową. Na placyku stanęła ławka, na której można delektować się wspaniałymi pączkami - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Na placyku znalazła się też latarnia z nazwą skweru. Środek skweru wysadzony jest różami, symbolizującymi nadzienie pączka. W ramach rewitalizacji skweru wymieniono okoliczne chodniki i uporządkowano zieleń wokół placu. Pojawiła się również „Ławeczka Uroczej Babci”. Zasadzono także żywopłoty i inne krzewy.

Na realizację tego projektu Dzielnica przeznaczyła blisko 176 tys. zł.

do0qetp

Źródło: (UD Wola)

do0qetp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do0qetp
Więcej tematów