Trwa ładowanie...

Wola: Lodowisko już w budowie. Wielka impreza w weekend!

Wstęp wolny.

Wola: Lodowisko już w budowie. Wielka impreza w weekend!
d2qmzbb
d2qmzbb

Konia z rzędem temu, kto jeszcze rok temu pomyślałby, że na placu obok wolskiego ratusza w al. "Solidarności" będą odbywać się festyny i wydarzenia kulturalne, a zimą zawita tam sport - pisze serwis tustolica.pl. W niedzielę nastąpi uroczyste otwarcie nowego lodowiska oraz świątecznej iluminacji.

- Do tej pory istniał tu ogrodzony parking dla samochodów - przypomina burmistrz Krzysztof Strzałkowski. - Postanowiliśmy otworzyć to miejsce dla mieszkańców i w lecie zorganizowaliśmy ogólnodostępną bibliotekę pod chmurką. Teraz otwieramy Wolskie Lodowisko. Mamy nadzieję, że będą się tu spotykać całe rodziny - dodaje.

Budujemy lodowisko przy Urzędzie Dzielnicy. Już w niedzielę wielkie otwarcie. Startujemy o g. 15

— Dzielnica Wola (@MiejskaWola)

d2qmzbb

Otwarcie lodowiska

W niedzielę 18 grudnia na placu przed ratuszem przy al. Solidarności 90 odbędzie się niezwykła impreza dla wszystkich mieszkańców dzielnicy. Jednym z najważniejszych jej punktów będzie oficjalne otwarcie Wolskiego Lodowiska, usytuowanego tuż obok Urzędu. Lodowisko będzie mieć wymiary 30 x 15 metrów. Darmowa będzie między innymi wypożyczalnia łyżew.

Oficjalne otwarcie ślizgawki nastąpi o godz. 15.00. To jednak tylko początek atrakcji jakie zaplanowano tego dnia. Zaraz potem mieszkańcy będą mogli podziwiać wystawę szopek bożonarodzeniowych, zgłoszonych na konkurs "Moje Betlejem", który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr. 148. W planach jest również pokaz "Jasełek na lodzie", który specjalnie na tę okazję przygotowały dzieci i rodzice z parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny.

Degustacja dań wigilijnych i uroczysta iluminacja

W trakcie całego dnia będzie można skosztować tradycyjnych dań wigilijnych oraz wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie uroczysta iluminacja wielkiej choinki, która będzie zdobić teren przy budynku Urzędu przez całą zimę. Na zakończenie zapraszamy do wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu Kapeli Praskiej.

Program

15:00 – oficjalne otwarcie lodowiska;
15:15 – animacje na lodzie;
15:20 – otwarcie wystawy szopek bożonarodzeniowych zgłoszonych na konkurs „Moje Betlejem”, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 148;
16:15 – rozstrzygnięcie dzielnicowego konkursu szopek bożonarodzeniowych „Moje Betlejem”;
16:30 – „Jasełka na lodzie” w wykonaniu dzieci i rodziców z parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny
17:00 – uroczysta iluminacja choinki;
17:15 – koncert kolęd w wykonaniu Kapeli Praskiej;

d2qmzbb

Zapraszamy! Wstęp wolny!

d2qmzbb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qmzbb
Więcej tematów