Trwa ładowanie...

Wojciech Zrałek-Kossakowski o nowej siedzibie Krytyki Politycznej

Dramaturg związany z KP zdradził kilka ważnych szczegółów związanych z przenosinami

Wojciech Zrałek-Kossakowski o nowej siedzibie Krytyki Politycznej
d3xlgyx
d3xlgyx

Krytyka Polityczna ma nową siedzibę. Co to jest za miejsce?

Lokal zajmuje całe piętro kamienicy na Foksal 16. Ma powierzchnię ponad 500 metrów. Składa się z kilkunastu pomieszczeń biurowych oraz kilku większych sal, w tym co najmniej dwóch, które nadają się na duże przedsięwzięcia.

Czy KP będzie dążyła do tego, żeby w przyszłości otworzyć lokal z zapleczem gastronomicznym, który mógłby zastąpić Nowy Wspaniały Świat?

Zrobiliśmy wszystko, co było można, żeby przenieść klubokawiarnie i jej zespół, a także cały sprzęt i uruchomić podobne miejsce jak NWŚ na placu Grzybowskim. Konkurs niestety unieważniono, co spotkało się z powszechnym oburzeniem. Niestety nic więcej w tej sprawie nie możemy zrobić. Być może kiedyś uda się stworzyć klubokawiarnię, ale teraz jest to niemożliwe, bo przenieść jej w inne miejsce już się nie da. Zmuszeni byliśmy zwolnić zespół i wyprzedać za półdarmo sprzęt. Bardzo
tego żałujemy. Nie rozumiemy, dlaczego miasto zablokowało możliwość funkcjonowania takiego miejsca.

d3xlgyx

Co się stanie z księgarnią KP, która mieściła się w NWŚ?

Księgarnia zostanie przeniesiona na Foksal 16.

Jakich atrakcji możemy się spodziewać na imprezie kończącej działalność NWŚ i czy będzie jakieś wydarzenie inaugurujące działalność nowej siedziby?

Imprezę pożegnalną zaplanowaliśmy jako sympatyczne, rodzinne i muzyczne spotkanie z naszymi gośćmi, których zapraszamy na kiermasz książek, warsztaty artystyczne, kulinarne, a także na specjalny występ artystów, których mieliśmy zaszczyt gościć podczas koncertów w NWŚ (dokładne informacje na temat wydarzenia można znaleźć pod adresem: http://www.facebook.com/events/395601347155485/ ). Inauguracja nowej siedziby odbędzie się we wrześniu. Szczegóły podamy w przyszłości.

d3xlgyx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xlgyx
Więcej tematów