Trwa ładowanie...

Wiecie, jak widzą Was inni? CNK zaprasza na wystawę "Lustra"

Widzieliście kiedyś tył własnej głowy? Zaglądaliście sobie do ucha?

Wiecie, jak widzą Was inni? CNK zaprasza na wystawę "Lustra"
d3j0rwg
d3j0rwg

Centrum Nauki Kopernik zaprasza na wystawę wyprodukowaną przez szwajcarską Technoramę, jedno z najważniejszych centrów nauki na świecie. Dzięki "Lustrom", najnowszej wystawie czasowej, można spojrzeć na siebie z zupełnie nowej perspektywy.

Koncepcję interaktywnych eksponatów współtworzył Richard Gregory, brytyjski psycholog percepcji. - Zwierciadła towarzyszą nam przez całe życie. Pozwalają poznać samego siebie – zobaczyć swoją twarz, odkryć własne „ja” i jego niepowtarzalność. Zaglądając w lustro, zaglądamy także w głąb praw rządzących wszechświatem, u podstaw których leży symetria - zachęca Katarzyna Nowicka, rzecznik prasowy CNK.

Będzie można sprawdzić, w jaki sposób powstają lustrzane obrazy i jak widzi je oko. Przyjrzeć się sobie tak dokładnie, jak nigdy dotąd. Obejrzeć swoje odbicia w kalejdoskopie i zwierciadlanym labiryncie. Skraść twarz Elvisowi Presleyowi, poznać pismo lustrzane i znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego lustro zamienia lewą stronę z prawą, a nawet zrobić lustrzane selfie i pokazać je innym.

d3j0rwg

Rzeczy niesymetryczne nas denerwują. Zupełnie nieświadomie poszukujemy symetrii w swoim otoczeniu i nas samych. Symetryczne twarze wydają się bardziej atrakcyjne, wygodniej nam nieść ciężkie zakupy w dwóch siatkach i obu rękach, niż w jednej. Symetrię odnajdujemy w budowie figur geometrycznych, równaniach i prawach fizycznych. W wystawie "Lustra" dostrzeżemy ją we wszystkich eksponatach, a samodzielne eksperymentowanie pomoże zrozumieć zasady matematyki i zachęci do abstrakcyjnego myślenia.

Wystawa potrwa od 15 października 31 maja 2016. Wstęp w ramach biletu do Centrum Nauki Kopernik .

d3j0rwg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j0rwg
Więcej tematów