Trwa ładowanie...

Warszawskie podstawówki są przepełnione. Dzieci uczą się w szkołach do wieczora

Kilka dni temu rozpoczął się rok szkolny. Niestety, pojawiają się informację o przepełnionych podstawówka i braku wystarczającej ilości nauczycieli w warszawskich placówkach. Rodzice alarmują, że ich dzieci muszą spędzać czas w szkole do wieczora- podaje se.pl

Warszawskie podstawówki są przepełnione. Dzieci uczą się w szkołach do wieczoraŹródło: iStock.com
d2w4rwq
d2w4rwq

„Klasa piąta np. nie dość, że ma 10 lekcji w ciągu dnia, to jeszcze dzieciaki kończą zajęcia o godz. 18. Dla mnie to nie są warunki do nauki. Zdarza się, że po dniu, kiedy lekcje trwają do wieczora, następnego dnia, dzieciaki muszą iść do szkoły na 7 rano – żali się pani Katarzyna, mama piątoklasisty ze szkoły na Mokotowie, podaje se.pl.

Problem długich zajęć i braku nauczycieli w warszawskich podstawówkach występuje niemal w całym mieście. „Dzieci u nas też uczą się do godz. 17.30. Część ma lekcje przez 10 godzin! Na dodatek plan lekcji jest tak ułożony że przedmioty ścisłe jak matematyka i język polski są w godzinach popołudniowych od godz. 14 i 15. Czy dzieci jeszcze myślą w tych godzinach? - pyta kolejna mama.

Przyczynę takiego stanu rzeczy należy doszukiwać się w przepełnieniu szkół. „Przed reformą lekcje w naszej szkole kończyły się najpóźniej o godz. 14.30. Teraz kończą się po 17. Układamy plan tak, jak pozwala nam rzeczywistość. A rzeczywistość jest taka, że brakuje nauczycieli. Często posiłkujemy się nauczycielami z zewnątrz, który ma zajęcia gdzie indziej i musimy ułożyć plan „pod niego”- tłumaczy Bożena Rutkowska, dyrektor szkoły podstawowej przy ul. Syreny w rozmowie z se.pl.

Pojawia się pytanie, czy kolejna reforma szkolnictwa nie została wprowadzona zbyt pochopnie. Miejmy nadzieję, że ze względu na dobro dzieci sytuacja w szkolnictwie szybko się ustabilizuje.

d2w4rwq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w4rwq
Więcej tematów