Trwa ładowanie...

Warszawski wyścig kajakowy „7 Mostów”

Po zakończonym wyścigu odbędzie się parada łodzi tradycyjnych pod żaglami rozprzowymi, która wyruszy z Podzamcza

Warszawski wyścig kajakowy „7 Mostów”
d195ipb
d195ipb

Piaszczyste plaże, piękne widoki - to wszystko można znaleźć nad warszawską rzeką. Mieszkańcy stolicy coraz chętniej pływają statkami i promami organizowanymi przez miasto, odpoczywają i bawią się nad Wisłą . Koniec lata nie oznacza końca atrakcji nad warszawską rzeką. W najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy warszawski wyścig kajakowy „7 Mostów”.

Uczestnicy pokonają dystans 10 kilometrów (5 kilometrów w górę rzeki oraz droga powrotna). Wystartują o godz. 13.00 z Wyspy Poniatówka przy moście Poniatowskiego . Następnie popłyną do mostu Gdańskiego, potem wzdłuż praskiego brzegu Wisły do mostu Łazienkowskiego i wrócą do Wyspy Poniatówka, gdzie zakończą wyścig.

Do rywalizacji stanie kilkanaście kajakarek i kajakarzy, wśród nich m. in. ośmiokrotny złoty medalista VIII Światowej Olimpiady Weteranów w Turynie, mistrzyni Polski i Europy, mistrz Europy i wicemistrz świata parakajakarzy, medaliści długodystansowych maratonów kajakowych także amatorzy miłośnicy kajakarstwa turystycznego. Wyścig zostanie rozegrany w kategoriach open, K1 i K2.**

Zawodnikom będzie można kibicować z brzegów Wisły i siedmiu warszawskich mostów. Po zakończonym wyścigu odbędzie się parada łodzi tradycyjnych pod żaglami rozprzowymi, która wyruszy z Podzamcza .

d195ipb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d195ipb
Więcej tematów