Trwa ładowanie...

Warszawa. Zmiany na Gocławiu. "Bezpieczeństwo tu pasuje"

ZDM zapowiada spore zmiany na Gocławiu. Sprawdź co się zmieni.

Warszawa. Zmiany na Gocławiu. "Bezpieczeństwo tu pasuje"
d4crvaj
d4crvaj

Tzw. "obwodnicę" Gocławia przecina ponad 20 przejść dla pieszych. Ciąg ulic Meissnera – Abrahama – Umińskiego jest gęsto zabudowany przez osiedla mieszkaniowe. To właśnie z myślą o okolicznych mieszkańcach ZDM planuje modernizację tej okolicy.

"Wszystkie te miejsca zostały przez nas wzięte "pod lupę" w ramach prowadzonego sukcesywnie audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego przejść bez sygnalizacji świetlnej. Łącznie na 24 przejścia (ściśle ujmując 12 przejść podwójnych, czyli przez dwie jezdnie) aż 21 zostało ocenionych na 0 lub 1 w 5-punktowej skali. Łącznie na całej Pradze-Południe taki miejsc było 51. Oznacza to, że w ciągu "obwodnicy" znajduje się blisko połowa potencjalnie najniebezpieczniejszych przejść w dzielnicy" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa. ZDM proponuje rozwiązanie

"Kończymy już przygotowanie projektów, które znacznie poprawią bezpieczeństwo na wszystkich wspomnianych przejściach na Gocławiu. Będzie to połączone z realizacją pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców w minionych edycjach budżetu obywatelskiego" – czytamy w komunikacie.

"Zobacz także: Droga S8 pod wodą. Przerażające nagranie z Warszawy"

Dwupasmowy ciąg Meissnera – Abrahama – Umińskiego ze skrajnie prawym pasem wykorzystywanym do parkowania, zostanie utrzymany w uporządkowanej formie. Powstaną tam nowe miejsca parkingowe. Ulica Meissnera zostanie natomiast zwężona z dwóch pasów do jednego. Tam , gdzie będzie taka możliwość na skrajnym prawym pasie zostaną wyznaczone miejsca postojowe. Jednopasmowy układ zostanie wdrożony w okolicach przejść dla pieszych, co spowoduje, że nie będzie już możliwości wyprzedzania tam. Planowana modernizacja nie obejmie skrzyżowań Meissnera z Fieldorfa i Bora-Komorowskiego, które posiadają sygnalizację świetlną.

d4crvaj

"Ostatnim elementem projektu jest wyznaczenie na obu jezdniach ulicy Meissnera jednokierunkowych pasów rowerowych. Zarówno to, jak i stworzenie nowych miejsc parkingowych stanowi pomysł mieszkańców wybrany w jednej z edycji budżetu obywatelskiego. Projekt zebrał 882 głosy" – podaje ZDM.

W przyszłości podobne zmiany drogowcy chcą wprowadzić również na ulicach Abrahama i Umińskiego. Projekty ten czeka jeszcze na zatwierdzenie Biura Polityki Mobilności i Transportu. Jeżeli ZDM uzyska zgodę, zmiany zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4crvaj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4crvaj
Więcej tematów