Trwa ładowanie...

Warszawa wyróżniona przez prestiżowy magazyn. Jest wyżej niż Japonia i Szkocja

Dziennikarka amerykańskiego miesięcznika prezentuje atrakcje stolicy.

Warszawa wyróżniona przez prestiżowy magazyn. Jest wyżej niż Japonia i Szkocja
d1ukzvd
d1ukzvd

*Prestiżowy amerykański magazyn „Harper’s Bazaar” wyróżnił Warszawę w rankingu najbardziej atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić w 2017 roku. Stolica Polski w zestawieniu siedemnastu miejsc zajęła dziesiątą lokatę, plasując się m.in. wyżej niż Japonia i Szkocja. Na pierwszym miejscu znalazła się Nowa Zelandia. *

Ranking przygotowała dziennikarka Carrie Goldberg, która opisuje stolicę jako "ukryty klejnot". Dostrzega wielki rozwój Warszawy i nazywa ją "nowym Berlinem". Jak zauważa, "tydzień nie może upłynąć bez pokazów mody, otwarcia pubów lub restauracji np. w przedwojennych kamienicach". Autorka zestawienia przypomina dramatyczną historię doświadczeń miasta podczas drugiej wojny światowej. Zaznacza, że Warszawa została zrównana z ziemią, jednak potrafiła w niesamowity sposób "zmartwychwstać".

Dziennikarka przekonuje, że podczas wyjazdu do Warszawy można poczuć wspaniały klimat i "ducha" miasta, nie tylko odwiedzając nowe i doskonałe muzea, ale przede wszystkim podczas spaceru po mieście. Zdaniem Goldberg, na uwagę zasługują Bulwary Wiślane, gdyż są miejscem spotkań młodych ludzi, którzy spędzają czas w towarzystwie muzyki, koncertów na żywo, odwiedzając także okoliczne restauracje.

Carrie Goldberg pisze także o "fali młodych Polaków", urodzonych w Stanach Zjednoczonych bądź w zachodniej Europie, powracających do ojczyzny. W ten sposób mają oni przyczynić się do rozwoju miasta i nowoczesnej kultury.

d1ukzvd

Autorka zestawienia poleca Hotel Bristol oraz Autor Rooms, jako miejsca, w których najlepiej zatrzymać się podczas podróży do Warszawy.

Ranking i opis wszystkich 17 miejsc, które warto odwiedzić w 2017 roku, znajdziecie tutaj .

Źródło: (Facebook/WawaLove.pl)

d1ukzvd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ukzvd
Więcej tematów