Trwa ładowanie...

Warszawa. Wyłudzali pieniądze, udając funkcjonariuszy CBŚP. Szajka wpadła

Byli tak wiarygodni, że księgowa bez mrugnięcia okiem wypłaciła im ponad 1,5 miliona złotych. Policjantom z Wrocławia udało się przejrzeć intrygę oszustów i dali znać warszawskim mundurowym. Śródmiejska policja zatrzymała szajkę fałszywych przedstawicieli CBŚP.

Warszawa. Wspólnym wysiłkiem policjantów ze stolicy i z Wrocławia udało się namierzyć i ująć przestępców, którzy podszywali się pod agentów CBŚP i udawali, że chcą ocalić konta bankowe przed cyberatakiem Warszawa. Wspólnym wysiłkiem policjantów ze stolicy i z Wrocławia udało się namierzyć i ująć przestępców, którzy podszywali się pod agentów CBŚP i udawali, że chcą ocalić konta bankowe przed cyberatakiem Źródło: Policja
d4jgdjb
d4jgdjb

Na trop przestępczej grupy, działającej na Mazowszu, wpadli funkcjonariusze wrocławskiej komendy wojewódzkiej. Tak zaczęło się postępowanie, nad którym na nadzór objęła Prokuratura Rejonowa Śródmieście-Północ.

Trzeba było działać szybko, bo przestępcom szło świetnie. - W ich namierzeniu i zatrzymaniu liczyła się każda chwila, bo wiadomo było, że jednym z pokrzywdzonych jest właściciel firmy, którego księgowa na wskazane przez oszustów numery kont bankowych dwa dni wcześniej przelała w sumie półtora miliona złotych - tłumaczy oficer prasowy śródmiejskiej policji Robert Szumiata.

Intryga nie była świeża: mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji opowiedział historyjkę o rzekomych planach włamania na firmowy rachunek w celu kradzieży środków. Namówił księgową do oddania pieniędzy w policyjny depozyt. Przekonana, że właśnie działa w obronie finansów firmy, przelała na konto oszustów wszystkie firmowe zasoby, postępując zgodnie ze wskazówkami złodzieja.

To nie był debiut tej szajki. Wcześniej z powodzeniem złodzieje uknuli podobny plan i nakłonili starsze małżeństwo z Lublina do oddania im 140 tysięcy złotych, które były oszczędnościami ich życia.

d4jgdjb

Warszawa. Wyłudzali pieniądze, udając funkcjonariuszy CBŚP. Zgarnęli prawie 2 miliony. Ale szajka wpadła

Pierwsze podejrzane osoby, uczestniczące w tym procederze, zostały zatrzymane przez śródmiejskich policjantów w odstępie zaledwie dwóch dni.- Dwaj mężczyźni w wieku 33 i 38 lat wpadli podczas wypłacania gotówki z bankomatów. W samochodzie, którym poruszali się oszuści policjanci znaleźli w sumie ponad 157 tysięcy złotych. Pieniądze były dosłownie wszędzie, w podłokietniku, schowku pasażera, w „boczkach” drzwi, w saszetce jednego z podejrzanych, a nawet w pudełku po butach - opisuje podinspektor Robert Szumiata.

Kolejni podejrzani, 52-latek, koordynator tego procederu i 25-latek, zostali zatrzymani w wynajmowanych przez siebie mieszkaniach. Piątą osobę z szajki, 33-latka, zatrzymali w jednej z miejscowości na Mazowszu funkcjonariusze z Wrocławia.

Policjanci ze Śródmieścia, wraz z policjantami ze stołecznego wydziału do walki z cyberprzestępczością, zablokowali na jednym z kont ponad pół miliona złotych, zapobiegając tym samym wypłaceniu przez oszustów.

Wszystkie zatrzymane w tej sprawie osoby zostały już tymczasowo aresztowane na 3 miesiące. Całej piątce oszustów grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nowy Aranż odcinek 4

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4jgdjb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jgdjb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj