Trwa ładowanie...

Warszawa. Wycieńczona sowa uratowana na Pradze

Schroniła się w przydomowym ogródku. Była tak zmęczona, że nie miała sił wzbić się w powietrze nawet wtedy, gdy zjawili się ratownicy z ekopatrolu. Sowa trafiła do Ptasiego Azylu w zoo.

Warszawa. Wycieńczona sowa uratowana na PradzeŹródło: Materiały prasowe
d4glzfr
d4glzfr

Sowa nie miała żadnych ran ani urazów wewnętrznych. Była przemoczona i brudna. Być może wpadła w tarapaty. Bardzo często te ptaki żyjące również w miastach, stają się celem ataków ze strony innych gatunków zwierząt.

Praska sowa być może nie została zaatakowana, mogła jednak przestraszyć się i zgubić. Odłowienie je nie było więc zadaniem skomplikowanym. Ptak kilka dni może teraz odpoczywać w azylu, potem będzie wypuszczony na wolność.

Tacy goście w warszawskich przestrzeniach nie są może codziennym widokiem, ale ich coraz powszechniejsza obecność w stołecznych zieleńcach jest oczywista. Żyją sobie dobrze w Łazienkach Królewskich. W aglomeracji miejskiej radzą sobie świetnie, choć mają naturalnych wrogów, między innymi ich nieprzyjaciółmi są krukowate. Potrafią osaczyć sowę, która zabłądzi na ich terytoria, i usiłować rozprawić się z nią zbiorowo.

Sowy są gatunkiem chronionym. Zawsze, gdy napotka się osobnika w kłopotach - zranionego, chorego lub uwięzionego - należy poinformować ekopatrol straży miejskiej, nr. tel. 998

d4glzfr

Zobacz też: Odkrycie naukowców. Strzała jak kula z broni palnej

d4glzfr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4glzfr
Więcej tematów