Trwa ładowanie...

Warszawa w walce o czystsze powietrze

Warszawa sukcesywnie wymienia tzw. kopciuchy na nisko emisyjne instalacje ciepłownicze. Największe dofinansowanie na ten cel otrzymał Wawer.

Warszawa w walce o czystsze powietrzeŹródło: NurPhoto via Getty Images
d13k73s
d13k73s

Warszawa. Kopciuchy do wymiany

Rada miejska zdecydowała o przeznaczaniu 11,5 mln złotych na wymianę starych pieców grzewczych na instalacje niskoemisyjne na warszawskim Wawrze. To właśnie ta dzielnica została najhojniej obdarowana dofinansowaniem na ten cel.

W tym roku rozliczono już 270 wniosków o dofinansowanie wymiany instalacji grzewczej z Wawra, kolejne 56 wniosków jest w trakcie rozliczenia. Do końca roku z dzielnicy ma zniknąć ponad 400 kopciuchów, z czego 114 znajduje się w zasobach komunalnych i ponad 300 w budynkach prywatnych.

Warszawski program "Wymień kopciucha" przynosi bardzo dobre efekty. Dotychczas dzięki jego działaniu udało się zlikwidować 4143 starych instalacji. Liczba wszystkich kopciuchów objętych miejskim programem to prawie 5000.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Warszawa wyda 300 milionów na walkę ze smogiem

Miejska strategia walki o czystsze powietrze w latach 2019-2022 pochłonie 300 mln złotych. Znaczna część tych pieniędzy zostanie poświęcona właśnie na dofinansowania do wymiany instalacji grzewczych na niskoemisyjne. Ale to nie wszystko.

d13k73s

"Dodatkowo, mieszkańcy, którzy zdecydują się na likwidację kopciucha, mogą również otrzymać środki na kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe, współpracujące z nowym ekologicznym źródłem ogrzewania. Dofinansowanie pokrywa także wykonanie lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej" - czytamy na stronach warszawskiego ratusza.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d13k73s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13k73s
Więcej tematów