Trwa ładowanie...

Warszawa. W przeddzień zamknięcia tłumy w kinach

Piątek był ostatnim dniem wyświetlania seansów filmowych przed ponownym zamknięciem kin. W warszawskich kinach był komplet widzów. Pracownicy kin informowali, że frekwencja była wyższa niż ostatnio.

Warszawa. W przeddzień zamknięcia w kinach była wysoka frekwencja [zdj. ilustracyjne]Warszawa. W przeddzień zamknięcia w kinach była wysoka frekwencja [zdj. ilustracyjne]Źródło: PAP
d1zkaoc
d1zkaoc

W związku z postępującą pandemią od soboty do 29 listopada zamknięte zostaną placówki kultury, w tym wszystkie kina.

Dotychczas zgodnie z zasadami w kinach mogło być wypełnionych 25 proc. dostępnych miejsc.

W piątek wieczorem, na dzień przed zamknięciem, reporter PAP sprawdził frekwencję w czterech warszawskich kinach.

d1zkaoc

W multipleksie Cinema City Arkadia na seans przed wejściem oczekiwało kilkadziesiąt osób. - Frekwencja jest dziś znacznie wyższa niż w ubiegłych tygodniach - przekazała PAP jedna z bileterek. Jak dodała, na niektórych piątkowych projekcjach jest pełna sala.

Wysoka frekwencja dopisała też w Kinie Muranów. "Mamy dziś +full+. Prawie na wszystkich seansach jest komplet widzów" - powiedział PAP pracownik kina. Zaznaczył, że od ogłoszenia decyzji o zamknięciu kin do Kina Muranów "przychodzą tłumy".

Publiczności nie brakowało też w Multikinie Złote Tarasy. Jak twierdził pracownik kina, na niektóre z 30 piątkowych seansów wyprzedano wszystkie bilety.

Widzowie licznie pojawili się też na ostatnich listopadowych seansach w Cinema City w Galerii Mokotów. W kolejce po przekąski w kinowym sklepie czekało ponad dwadzieścia osób.

d1zkaoc

Jak twierdzili pracownicy, frekwencja w tym kinie jest zauważalnie wyższa niż w ostatnim czasie. Nie wykluczono też, że na późniejszych piątkowych seansach zajęte będą wszystkie dostępne miejsca.

W związku z zamknięciem instytucji kultury rząd zapowiedział wsparcie dla podmiotów działających w tym obszarze, instytucji, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz dla twórców i artystów wykonujących prace na podstawie umów cywilnoprawnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1zkaoc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zkaoc
Więcej tematów