Trwa ładowanie...

Warszawa w Europejskiej Rowerowej Rywalizacji

Ściągnij aplikację, wsiądź dla rower i wygraj dla naszego miasta. Czy stolica obroni tytuł sprzed roku?

Warszawa w Europejskiej Rowerowej Rywalizacji
d4hr5zk
d4hr5zk

Warszawa już po raz drugi staje do Europejskiej Rowerowej Rywalizacji (European Cycling Challenge 2015). Konkurs rozpocznie się 1 maja i potrwa do końca miesiąca.

Europejska Rowerowa Rywalizacja jest rowerowym konkursem, w którym biorą udział mieszkańcy europejskich miast. Wygrywa miasto, w którym przejechano na rowerach najwięcej kilometrów. - Pod uwagę brane są tylko podróże, w których rower zastępuje samochód, motocykl lub środki komunikacji miejskiej, czyli najczęściej podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina lub teatru itp - mówia organizatorzy.

W tym roku organizatorzy ECC przygotowali nowości. Na uczestników konkursu czeka specjalna aplikacja na telefony komórkowe Cycling365 przygotowana w kilku wersjach – na Androida i iOS, a w ciągu najbliższych dni zostanie także udostępniona wersja dla Windows Phone. Aplikacja pomoże w tworzeniu tabeli wyników oraz mapy natężenia ruchu rowerowego. Będzie także automatycznie eliminowała odcinki przejechane poza Warszawą.__

Drugą nowością jest możliwość powoływania w ramach miasta rywalizujących ze sobą zespołów. Będą one tworzone w trzech kategoriach: szkoły, firmy (miejsca pracy) i inne. Dla zespołów, które przejadą na rowerach najwięcej kilometrów przewidziano nagrody. Chęć założenia zespołu należy zgłaszać na adres e-mailowy rowery@um.warszawa.pl .

d4hr5zk

W 2014 roku w ECC wzięły udział 32 europejskie miasta. Uczestnicy w ciągu miesiąca przejechali ponad 1,5 mln km. Zwyciężyła Warszawa pokonując dystans prawie 300 tys. km. W tym roku do rowerowej rywalizacji stanie 37 miast.

Aby przyłączyć się do Europejskiej Rowerowej Rywalizacji wystarczy zarejestrować się na stronie www.ecc2015.eu , pobrać aplikację Cycling365 i od 1 maja przesiąść się na rower.

d4hr5zk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hr5zk
Więcej tematów