Trwa ładowanie...

Warszawa. Urodziny Stanisława Moniuszki z przytupem

Ojciec naszej opery narodowej ma w tym roku godny urodzinowy maraton. Wprawdzie data nie jest okrągła, ale feta, choć w sieci, jest bogata i głośna.

Warszawa. Urodziny Stanisława Moniuszki z przytupemŹródło: Materiały prasowe
ds6iwr6
ds6iwr6

201. urodziny Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie - wypadają 5 maja. To również doskonała okazja do podsumowania Roku Moniuszki. Do świętowania urodzin twórcy polskiej opery narodowej w wirtualnej przestrzeni, zaprasza resort kultury.

W ramach obchodów stworzony został cały pakiet bogatej oferty online. Wszystko, co powstało z zachęty ministerstwa kultury i przy znacznym dofinansowaniu centralnym, można teraz znaleźć niemal w jednej paczce.

Najlepsze koncerty i spektakle wystawia na swojej stronie Teatr Wielki - Opera Narodowa. Znajdzie je TUTAJ

ds6iwr6

W dzień urodzin kompozytora, 5 maja, wysłuchać będzie można w sieci pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu Olgi Pasiecznik, wybitnej śpiewaczki, laureatki wielu konkursów międzynarodowych, z akompaniamentem Ewy Pobłockiej, laureatki Konkursu Chopinowskiego z 1985 roku. Recital odbędzie się w pustych Salach Redutowych TW-ON.

W tym samym dniu o godz. 20 wysłuchać będzie można specjalnie przygotowanego koncert online z kościoła Św. Jana w Gdańsku. Na program złożą się pieśni sakralne wykonane przez studentów, absolwentów i pedagogów Akademii Muzycznej w Gdańsku z towarzyszeniem zrekonstruowanych unikatowych organów barokowych.

Moniuszko puszcza oko

#

Mniej dostojną ofertę przedstawi muzyczno-kabaretowa Grupa Mocarta, która zaprezentuje stworzone specjalnie na urodziny Moniuszki krótkie skecze. Będzie można też zagrać w kalambury na Instagramie TW-ON w stories. Do odgadnięcia będą ukryte muzycznie fragmenty moniuszkowskie.

ds6iwr6

To nie wszystko. Będzie też konkurs na FB „Zostań Moniuszką”, oferta kulinarna z książki „Moniuszko w kuchni” autorstwa Agnieszki Kręglickiej i Marcina Gmysa, krzyżówka o życiu kompozytora. Ci, którzy zechcą przespacerować się z wielkim Polakiem po Warszawie, mogą to zrobić dzięki specerownikowi, który można odnaleźć TUTAJ.

Teatr Wielki - Opera Narodowa zaprasza ponadto do sieci najmłodszych. Będzie można oglądać animacje, które powstały na podstawie książki „Tatulczyk Moniuszko” autorstwa Katarzyny Huzar-Czub oraz filmy - tutoriale z zakulisowymi materiałami i nagraniami z prób.
Wydarzenia dostępne TUTAJ.

Zobacz video: Koronawirus w Polsce. Prof. Krzysztof Simon skomentował tłumy na koncercie w Ciechanowie

ds6iwr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds6iwr6
Więcej tematów