Trwa ładowanie...

Warszawa. Stacje metra na Woli dopuszczone do użytku

Nowe stacje wolskiego odcinka drugiej linii metra są dopuszczone do użytku. Odpowiednią zgodę wydał Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Pozwolenie dotyczy stacji Księcia Janusza, Młynów i Płocka.

Warszawa. Stacje metra na Woli dopuszczone do użytkuŹródło: East News
d3ww2la
d3ww2la

31 marca Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzje o dopuszczeniu do użytkowania stacji zachodniego odcinka II linii metra. Pozwolenie dotyczy stacji Księcia Janusza, Młynów i Płocka. To ostatni niezbędny dokument, którego miasto potrzebowało do otwarcia metra.

Termin oddania wolskiego odcinka drugiej linii metra wyznaczono na 4 kwietnia. W świetle decyzji o dopuszczeniu do użytkowania, termin wydaje się być niezagrożony.

Metro na Woli. Wojewoda dziękuje za współpracę

O decyzji poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podziękował pracownikom inspekcji nadzoru budowlanego za "ogromny wysiłek włożony w wydanie decyzji zezwalającej na użytkowanie”.

d3ww2la

- Dziękuję również m.st. Warszawie i Metru Warszawskiemu za dobrą współpracę przy odbiorze tej inwestycji - dodał.

Teraz decyzja o oficjalnym otwarciu stacji zależy od władz Warszawy. Radziwiłł wyraził nadzieję, że "uwzględnią one sytuację epidemiologiczną i wybiorą odpowiednią formę i datę udostępnienia podziemnej kolejki dla mieszkańców”.

Metro na Woli. Kontrola inspektorów

Stacje Księcia Janusza, Młynów i Płocka stanowią pierwszy etap realizacji zachodniego odcinka II linii metra, usytuowanego w całości w dzielnicy Wola.

- Zadaniem wojewódzkiego nadzoru budowlanego było sprawdzenie, czy stacje są wybudowane zgodnie z przepisami i projektem. Procedura objęła analizę dokumentacji oraz przeprowadzenie kontroli w terenie. Dokumentacja odbiorowa każdego z wniosków to kilkanaście tomów projektów, map, zaświadczeń, oświadczeń, protokołów badań i sprawdzeń i wielu innych dokumentów – informuje komunikat wojewody.

d3ww2la

Dokumenty powinny być przygotowane i podpisane przez uczestników procesu inwestycyjnego, którzy potwierdzają wykonanie inwestycji zgodnie z warunkami udzielonego pozwolenia na budowę.

Inspektorzy nadzoru budowlanego sprawdzili całość dokumentacji pod względem kompletności i zgodności z przepisami prawa budowlanego.

W trakcie obowiązkowej kontroli inspektorzy dokładnie skontrolowali tunele, wejścia, windy, klatki schodowe i inne pomieszczenia, obiekty i urządzenia towarzyszące stacji metra.

d3ww2la

Pociągi drugiej linii metra od ubiegłego tygodnia jeżdżą już nowym odcinkiem. Pociągi kursują puste. Pasażerowie opuszczają wagony na stacji Rondo Daszyńskiego. Za stacją Księcia Janusza znajduje się komora torów odstawczych. Tam pociągi zmieniają kierunek jazdy i ruszają z powrotem do stacji Trocka.

Przejazdy bez pasażerów są ostatnim elementem szkolenia maszynistów przed uruchomieniem wolskiego odcinka.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3ww2la
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ww2la
Więcej tematów