Trwa ładowanie...

Warszawa. Ratusz podał datę powrotu wolontariuszy do Schroniska na Paluchu

Wolontariusze z warszawskiego Schroniska na Paluchu będą mogli wrócić do opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Ratusz podał datę otwarcia bram placówki dla wolontariuszy oraz ustalił kolejne etapy otwierania schroniska.

Warszawa. Ratusz podał datę powrotu wolontariuszy do Schroniska na PaluchuŹródło: Unsplash.com
d2es4xi
d2es4xi

Schronisko na Paluchu zostało zamknięte dla wolontariuszy i osób postronnych w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Po poluzowaniu przez rząd kolejnych obostrzeń ochotnicy wspierający pracę schroniska upomnieli się o możliwość powrotu do opieki nad potrzebującymi zwierzętami. Podczas wtorkowego birefiengu, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że wolontariusze będą mogli wrócić do swoich zajęć najprawdopodobniej od 15 maja, co potwierdzono w oficjalnym komunikacie po konferencji.

Etapy otwierania Schroniska na Paluchu w Warszawie

Urzędnicy odpowiedzieli również na apel o zwiększenie liczby wolontariuszy mogących jednorazowo przebywać na terenie schroniska. Od teraz opiekę nad zwierzętami będzie mogło sprawować jednocześnie 5 ochotników, zajmujących się psami i 2 pełniących pieczę nad kotami. Dodatkowych 5 osób będzie mogło wspierać pracę placówki poza jej terenem.

Niezwykle ważną jest również decyzja o wznowieniu spacerów przedadopcyjnych poza terenem schroniska. Fakt ów znacznie ułatwi proces adopcyjny i zwiększy szanse psów na znalezienie nowego domu. Ponadto ratusz dopuścił wznowienie przekazywania darów na rzecz schroniska. Od 15 maja schronisko zacznie znów przyjmować podarunki od mieszkańców i firm, jednak w pierwszym etapie będę to mogły być jedynie prezenty w postaci karmy w oryginalnych opakowaniach.

Kolejne etapy otwierania schroniska zostaną ogłoszone najwcześniej 22 maja, kiedy odbędzie się kolejne spotkanie z wolontariuszami. Być może zapadnie wówczas decyzja o otwarciu placówki dla odwiedzających.

d2es4xi

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2es4xi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2es4xi
Więcej tematów