Trwa ładowanie...

Warszawa. Protest związkowców MPT. Okleją samochody

Związkowcy ze Związku Zawodowego Kierowców RP przy MZA zapowiedzieli, że od poniedziałku rozpoczynają akcję protestacyjną. Będą oklejać samochody naklejkami z informacją o proteście.

Warszawa. Związkowcy MPT będą protestować Warszawa. Związkowcy MPT będą protestować Źródło: Agencja Gazeta, fot: Robert Wozniak
d2ahu92
d2ahu92

- Zaczynamy akcję protestacyjną w poniedziałek o godzinie 11.00, spotkamy się na błoniach Stadionu Narodowego - zapowiadają związkowcy. Protest nie będzie miał formy blokady miasta.

Protest ma na celu zwrócenie uwagi na ich niepewną sytuację z powodu podpisania przez MZA umowy przedwstępnej sprzedaży marki MPT firmie iTaxi.

Taksówkarze okleją swoje samochody specjalnymi naklejkami z informacją o proteście. Walczą o utrzymanie marki MPT oraz jeżdżących w niej kierowców.

Ziobro zaostrzył kurs wobec Unii? Marek Belka: Igramy z ogniem

- Nie ma takiego warszawiaka, który na słowo MPT nie wiedziałby, co to jest. My dla tych ludzi pracujemy całe życie i chcemy to dalej robić - podkreślają związkowcy.

d2ahu92

- Absolutnie nie chcemy doprowadzić do sytuacji, w której utrudnilibyśmy życie naszym klientom, warszawiakom. Nie wyjedziemy na ulice, nie będziemy blokować miasta. Jeżeli będziemy protestować, to będziemy to robić przed siedzibą Miejskich Zakładów Autobusowych czy siedzibą urzędu miasta - zapewniają.

Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały z firmą iTaxi przedwstępną umowę sprzedaży należącej do MZA marki MPT. Kierowcy domagają się od władz tej miejskiej spółki i miasta wyjaśnień w sprawie przejęcia marki MPT przez iTaxi.

Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe istnieje w Warszawie od 70 lat. - Sam znak, jak i marka MPT, jest symbolem Warszawy - mówią taksówkarze. - Utrata wizerunku warszawskiej taksówki jest krokiem do utraty jednego z największych przewoźników taksówkowych. Znak firmy MPT kojarzony był i jest z taksówką zaufania publicznego, utrata tej marki niesie za sobą nieodwracalne skutki. Czy Warszawa, jako stolica środka Europy, nie powinna pielęgnować i dbać o dobro firmy, której miasto jest właścicielem? - pytają związkowcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ahu92
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ahu92
Więcej tematów