RegionalneWarszawaWarszawa. Policja podsumowuje sobotnie protesty. Mandaty i wnioski do sądu

Warszawa. Policja podsumowuje sobotnie protesty. Mandaty i wnioski do sądu

W sobotę przez Warszawę przeszły manifestacje, w których brali udział m.in. koronasceptycy. Policja wystawiła 227 wniosków o ukaranie skierowanych do sądu oraz 25 mandatów karnych.

Warszawa. Policja informowała protestujących o obowiązujących zasadach
Warszawa. Policja informowała protestujących o obowiązujących zasadach
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska | Wirtualna Polska

W sobotę na ulicach stolicy odbył się protest przeciwników ograniczeń wprowadzonych przez rząd w związku ze zwiększającą się liczbą przypadków koronawirusa. Zarówno Warszawa, jak i cała Polska, od soboty jest w strefie żółtej. Mimo tego protestujący nie nosili maseczek ani nie zachowywali dystansu społecznego.

Warszawa. Podsumowanie policji

W niedzielę Komenda Stołeczna Policji przekazała, że funkcjonariusze wylegitymowali prawie wszystkich uczestników protestu w związku z niestosowaniem się do zasad obowiązujących w żółtej strefie. Policjanci wyposażeni byli w kamery.

Wobec uczestników wszystkich protestów policjanci skierowali do sądu 227 wniosków o ukaranie. Nałożyli też 25 mandatów karnych, a trzy osoby zostały pouczone.

- Cały przebieg zgromadzenia był przez nas monitorowany, policjanci informowali zgromadzonych o obostrzeniach, w tym o obowiązku zakrywania ust i nosa - powiedział TVN Warszawa policjant Rafał Rutkowski.

Obok manifestujących antycovidowców przejeżdżał policyjny samochód. Z głośników płynęły informacje o obowiązującym od soboty nakazie zakrywania ust i nosa.

Jak podkreśla policja, interwencje dotyczyły uczestników wszystkich protestów, a w przeważającej liczbie właśnie protestu antycovidowców.

Policja zauważa, że to nie byli uczestnicy, którzy nie wiedzieliby o obostrzeniach. - Zasada zero tolerancji funkcjonowała i będzie funkcjonowała - dodał policjant.

Warszawa. Sobotnie manifestacje

Na pl. Zamkowym w sobotę w południe rozpoczął się protest koronasceptyków. Manifestacja odbyła się pod nazwą "Marsz o Wolność". W tłumie znalazł się poseł Konfederacji Grzegorz Braun. W swoim przemówieniu nawoływał, by nie zgadzać się na ingerowanie władzy w to, co zakładają na siebie obywatele.

Do antycovidowców dołączyli uczestnicy innego protestu, który rozpoczął się o godz. 10 przed siedzibą TVP na placu Powstańców Warszawy. Był to marsz Zjednoczonych Patriotów czyli znanych w sieci działaczy "narodowo-patriotycznych", którzy również domagali się zniesienia ograniczeń.

Źródło: TVN Warszawa

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)