Trwa ładowanie...

Warszawa. Początek prac nad chodnikami w al. Armii Ludowej

W środę rozpoczęła się realizacja projektu “Bulwar nad Trasą Łazienkowską — chodniki i zieleń” w ramach budżetu obywatelskiego. Fragment chodnika po południowej stronie, wzdłuż bloków między ulicami Polną a Marszałkowską, przejdzie przemianę. Wygrodzono już teren robót.

Warszawa. Początek prac nad chodnikami w al. Armii LudowejŹródło: Zarząd Dróg Miejskich
d23jl8q
d23jl8q

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, istniejący chodnik przejdzie kompleksowy remont. Na odcinku Polna - Marszałkowska stara i popękana nawierzchnia asfaltowa zostanie zastąpiona granitowymi płytami. Przejście dla pieszych przez ul. Polną zostanie wykonane jako wyniesione, czyli poprowadzone po grzbiecie progu zwalniającego.

Największe zmiany zajdą w zakresie zieleni i małej architektury. Zachowane zostaną wszystkie istniejące drzewa. Posadzonych zostanie 18 nowych – wśród nich klony, głogi i wiśnie. Zasadzonych zostanie również blisko dwa tysiące krzewów i innych roślin ozdobnych, takich jak irgi, róże, porzeczka i bluszcz. Pojawią się dwie pergole z miejscami do siedzenia, nowe ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe.

Zakres prac obejmuje też remont chodnika czyli wymianę na płyty betonowe. Pojawi się nowa zieleń w południowo-wschodnim narożniku ronda Jazdy Polskiej. Powstanie tam również krótki łącznik dla rowerzystów od istniejącej drogi dla rowerów na rondzie do wysokości ul. Polnej.

Warszawa. Informacja na temat prac

W lutym Zarząd Dróg Miejskich wysyłał pismo do wspólnot mieszkaniowych budynków położonych w bezpośrednim sąsiedztwie planowanych prac. Poinformowano o zakresie przedsięwzięcia. ZDM przypomniał też o obowiązujących przepisach ruchu drogowego.

d23jl8q

Zarówno wcześniej, jak i w trakcie trwania prac, oraz po ich zakończeniu, ruch i parkowanie pojazdów oraz wjazd na teren posesji nie ma prawa odbywać się po chodniku od strony al. Armii Ludowej. Przypomina o tym też ustawiona kilka lat temu przez ZDM specjalna tablica informacyjna. Chodnik od strony al. Armii Ludowej zostanie szczelnie zabezpieczony, tak aby uchronić nową zieleń i małą architekturę przed nielegalnym ruchem pojazdów.

Prace na zlecenie ZDM wykonuje firma PRO-FORM. Plac budowy zostanie czytelnie oznakowany zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu. Roboty mają zostać zakończone w październiku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d23jl8q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23jl8q
Więcej tematów