Trwa ładowanie...

Warszawa. Na Bielanach powstają zbiorniki na deszczówkę

Dzielnica Bielany wprowadza pilotażowo montaż 30 zbiorników na deszczówkę przy obiektach użyteczności publicznej oraz budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Bielany.

Warszawa. Na Bielanach powstają zbiorniki na deszczówkęŹródło: Urząd m.st. Warszawa
dr3htrz
dr3htrz

Jak podkreśla w komunikacie Urząd Dzielnicy Bielany, w czasie, gdy Polskę nawiedzają susze połączone z bardzo intensywnymi opadami deszczu, racjonalne gospodarowanie wodą jest niezbędne.

– Zamiast marnować życiodajny płyn musimy o niego dbać. Stąd też pomysł, by na Bielanach deszczówka nie trafiała do kanalizacji, ale służyła pielęgnacji zieleni. Zachęcam wszystkich właścicieli i zarządców nieruchomości, by takie rozwiązanie w trosce o środowisko wprowadzili u siebie – powiedział burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk.

Wykonane z polietylenu zbiorniki mają pojemność 300 litrów. Wyjątkiem jest zbiornik na terenie basenu CRS Bielany przy ul. Conrada, który ma pojemność 1000 litrów i jest wkopany w ziemię. Trafia do nich woda deszczowa, która będzie wykorzystywana m.in. do podlewania roślin i trawników okalających budynki. "Beczki" wyposażone są w specjalny kranik, do którego można podłączyć wąż ogrodowy lub pobierać wodę do wiaderka lub konewki.

W pierwszej kolejności pięć zbiorników zamontowano na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Lindego 20 oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa V przy ul. Żeromskiego 7. Montaż takich zbiorników planowany jest również na terenie placówek oświatowych. Projekt realizowany na Bielanach jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w dzielnicach.

dr3htrz

Dodatkowe 24 zbiorniki do końca sierpnia zainstaluje przy zarządzanych przez siebie budynkach Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Bielany. Wyposażone w nie zostaną domy przy ul. Anny Jagiellonki 2, Palisadowej 5A i 5D, Barcickiej 1 i 53, Cegłowskiej 72, Antoniego Fontany 22 i 24, Hajoty 48 i 51, Swarzewskiej 54, Przybyszewskiego 57, Skalbmierskiej 19, Pelpińskiej 39, Pęcickiej 23, Rudzkiej 12/14, Gdańskiej 16, Wrzeciono 30 i Szegedyńskiej 13A.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dr3htrz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr3htrz
Więcej tematów