Trwa ładowanie...

Warszawa. Mieszkańcy stolicy zadowoleni z życia. Wyniki badań

Mieszkańcy Warszawy są zadowoleni z życia w stolicy. Zdecydowana większość z nich nie zamieniłaby Warszawy na inne miejsce w Polsce ani zagranicą. Pozytywnie oceniają też działania władz miasta oraz prezydenta Rafała Trzaskowskiego - wynika z niedawno przeprowadzonych badań.

Warszawa. Mieszkańcy stolicy oceniają ją jako dobre miejsce do życiaWarszawa. Mieszkańcy stolicy oceniają ją jako dobre miejsce do życiaŹródło: PAP, fot: Wojciech Olkuśnik
d38yt5g
d38yt5g

Od 2004 r. Barometr Warszawski co roku monitoruje opinię mieszkańców o najważniejszych obszarach życia w Warszawie. Wyniki badania pokazują, jak warszawiacy postrzegają pracę samorządu, służb i czy są zadowoleni z usług i oferty miasta – informuje stołeczny ratusz.

- To budujące, że mimo kryzysu i wielu trudności wywołanych m.in. pandemią koronawirusa, warszawiacy wciąż wysoko oceniają funkcjonowanie miasta, jego infrastrukturę i ofertę. Daje to ogromną satysfakcję i motywuje do jeszcze cięższej pracy na rzecz Warszawy - tak prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skomentował wyniki najnowszego Barometru.

Warszawa. Nie zamienią na inne miejsce

W tegorocznej edycji badania aż 82 proc. respondentów przyznaje, że nie zamieniłoby Warszawy na żadne inne miejsce do życia - ani w kraju, ani zagranicą. Aż 93 proc. odczuwa pozytywne emocje, gdy myśli o Warszawie. Jedynie 1 proc. deklaruje uczucia odwrotne. 92 proc. pozytywnie ocenia bezpieczeństwo w swojej okolicy.

d38yt5g

Warszawa. Pozytywnie o komunikacji miejskiej

Warszawiacy są zadowoleni również z komunikacji miejskiej. 93 proc. badanych ocenia ją dobrze: 29 proc. bardzo dobrze, 64 proc. raczej dobrze. Warszawiacy najbardziej cenią zasięg komunikacji miejskiej - to, że dociera do większości miejsc w mieście (23 proc. wskazań), jej dobrą częstotliwość kursowania (19 proc.), gęste rozmieszczenie przystanków (12 proc.) i czas jazdy (10 proc.). Przeszkadza im natomiast tłok w pojazdach (23 proc. wskazań).

Mieszkańcy doceniają też działanie służb i funkcjonowanie infrastruktury miejskiej. 92 proc. pytanych dobrze ocenia stan porządku i czystości oraz stan zieleni w mieście, 83 proc. - stan dróg. 86 proc. jest zadowolonych z jakości obsługi w urzędach.

85 proc. badanych ocenia poziom edukacji w miejskich szkołach i przedszkolach jako dobry lub bardzo dobry. Z oferty sportowo-rekreacyjnej miasta zadowolonych jest 90 proc. badanych, a z kulturalnej - 92 proc.

Warszawa. Pozytywne oceny władz miasta

70 proc. badanych warszawiaków przyznało, że czują się dobrze poinformowani o działaniach władz miasta, a 79 proc. ocenia je dobrze. 80 proc. uważa, że władze orientują się w najważniejszych problemach mieszkańców, a 77 proc. - że realizują potrzeby warszawiaków. Według badanych władze uwzględniają w swoich działaniach potrzeby i pomysły mieszkańców (78 proc. pozytywnych odpowiedzi), dotrzymują zobowiązań (74 proc.) i mają dobry program rozwoju miasta (75 proc.). Według 70 proc. badanych władze miasta dobrze i rozsądnie zarządzają środkami publicznymi – czytamy w komunikacie ratusza.

d38yt5g

73 proc. badanych ma pozytywną opinię o działaniach prezydenta Rafała Trzaskowskiego. 72 proc. uważa go za dobrego gospodarza miasta.

Warszawa. Barometr Warszawski

Barometr Warszawski realizowany jest na losowej, reprezentatywnej próbie mieszkańców stolicy. Ze względu na trudną sytuację spowodowaną epidemią pierwszy pomiar w tym roku zrealizowano we wrześniu, a nie jak w latach ubiegłych w czerwcu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d38yt5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38yt5g
Więcej tematów