Trwa ładowanie...

Warszawa. Jest umowa na rozbudowę Szpitala Bielańskiego

Czasy pandemii koronawirusa przypomniały wszystkim, jak ważna jest służba zdrowia oraz przestrzeń przystosowana do leczenia chorych. W ostatnich dniach zapadła decyzja o rozbudowie Szpitala Bielańskiego.

Warszawa. Jest umowa na rozbudowę Szpitala BielańskiegoŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d1h03vm
d1h03vm

Jak podaje stołeczny ratusz modernizacja tej placówki to pierwszy miejski projekt realizowany w całości w nowoczesnej technologii cyfrowego modelu 3D. Wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i Ed. Zueblin A.G. Koszt rozbudowy Szpitala Bielańskiego to około 196 mln złotych. Inwestycję sfinansuje w całości miasto.

Warszawa inwestuje w służbę zdrowia

"Nowoczesne szpitale, wysokiej jakości sprzęt medyczny i profesjonalna opieka – to faktyczne działania miasta podejmowane na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców" – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Zakończenie prac w placówce zaplanowano na 2023 rok.

Zobacz również: "Druga fala koronawirusa. Szumowski: przygotowujemy się, mogą wrócić pewne zakazy"

"Projekt modernizacji i rozbudowy Szpitala Bielańskiego im. Księdza Jerzego Popiełuszki został stworzony z udziałem personelu medycznego placówki i uwzględnia realne potrzeby oraz oczekiwania zarówno pacjentów, jak i służb medycznych" – tłumaczy Ewa Malinowska–Grupińska, przewodnicząca Rady Miasta.

d1h03vm

Według planu, Szpital Bielański zapewni opiekę pacjentom podczas rozbudowy.

Szpital Bielański. Co się zmieni?

"Dzięki dobudowaniu nowego, pięciokondygnacyjnego skrzydła o powierzchni blisko 10 tys. m², szpital rozszerzy swoją działalność – wśród projektowanych oddziałów znajdzie się nowoczesny blok operacyjny z dziesięcioma salami operacyjnymi, centralną sterylizacją i oddziałami pooperacyjnymi" – wylicza ratusz.

Dodatkowo w dobudowanym skrzydle powstaną oddziały intensywnej terapii, psychiatrii z przychodnią, rehabilitacji, jak również laboratorium. Łączniki z dwoma dźwigami łóżkowo-logistycznymi i dwoma dźwigami dla osób odwiedzających i pacjentów ambulatoryjnych połączą dobudowane skrzydło placówki z pozostałymi jej częściami.

"Modernizacja i rozbudowa Szpitala Bielańskiego to pierwszy w Warszawie i jedyny w Polsce obiekt tego typu, powstający zgodnie z zasadami BIM - Building Information Modeling. Ten innowacyjny sposób projektowania, realizowania i zarządzania inwestycją umożliwia na każdym etapie budowy dostęp do cyfrowego modelu 3D obiektu oraz platformy komunikacyjnej, co pozwala na zarządzanie pracami projektowymi, realizacyjnymi i prowadzeniem dokumentacji" – powiedział Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG.

d1h03vm

Po modernizacji budynek będzie zarządzany za pomocą dostarczanego systemu Facility Management.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1h03vm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h03vm
Więcej tematów