Trwa ładowanie...

Warszawa Gdańska. Rozbudowa stacji przedłuży się do przyszłego roku

Rozbudowa stacji Warszawa Gdańska nie zakończy się według planu w październiku tego roku. Prace jeszcze się nie rozpoczęły.

Warszawa Gdańska. Rozbudowa stacji przedłuży się do przyszłego rokuŹródło: PAP
dlzr33a
dlzr33a

Umowa na rozbudowę stacji Warszawa Gdańska została podpisana na początku października ubiegłego roku. Planowo roboty miały zakończyć się rok później. Tak się jednak nie stanie.

Kontrakt realizowany jest przez firmę Sarinż, która prace ma wykonać za 77,25 mln złotych brutto.

Główny cel modernizacji to poprawa funkcjonalności stacji, tak, aby była ona dostosowana do większej liczby podróżnych w czasie przebudowy linii średnicowej i przekierowania pociągów ze stacji Warszawa Centralna. Remont przewiduje m.in. budowę schodów ruchomych z tunelu na perony, jak również miały powstać dwie kładki po stronie zachodniej i wschodniej.

dlzr33a

"Zobacz także: Z rowerem pod pociąg. Nie chciał czekać na przejeździe kolejowym. Przeszedł pod kołami jadącego pociągu"

Warszawa Gdańska. Prace nadal nie ruszyły

Pomimo że do końca planowanego terminu końca prac pozostało zaledwie 2,5 miesiąca, jak informuje portal "Transport-Publiczny", zasadnicze prace w terenie w dalszym ciągu nie ruszyły.

"Obecnie weryfikowana jest przez PLK dokumentacja wykonawcza i pozyskiwane jest pozwolenie na budowę. Zmiana terminu rozpoczęcia prac wynika z dłuższego procesu pozyskiwania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej oraz wydłużonych uzgodnień projektu budowlanego" – powiedział Karol Jakubowski z PKP PLK, cytowany przez wspomniane media.

Warszawa Gdańska. Olbrzymie opóźnienie w remoncie

"Rozpoczęcie robót zaplanowane jest na jesień tego roku. Zakończenie inwestycji na stacji Warszawa Gdańska przewidujemy w pierwszym kwartale przyszłego roku, przed planowanymi zmianami w kursowaniu pociągów spowodowanych przebudową układu torów dalekobieżnych na stacji Warszawa Zachodnia" – dodaje Karol Jakubowski.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlzr33a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlzr33a
Więcej tematów