Trwa ładowanie...

Warszawa. Canaletto pomoże w nauce. Jest konkurs dla nauczycieli

Rusza projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich "Canaletto tkwi w szczegółach". 

Warszawa. Miasto ogłosiło konkursWarszawa. Miasto ogłosiło konkursŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d2rcwf9
d2rcwf9

Stołeczny ratusz zachęca nauczycieli do wzięcia udziału w specjalnym projekcie. Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków przygotowało materiały, dzięki którym historia architektury Warszawy wyda się jeszcze ciekawsza. Do dyspozycji są praktyczne narzędzia, takie jak scenariusz, prezentacja czy podręcznik.

Warszawa. Stołeczna historia i architektura jeszcze ciekawsza

"Canaletto tkwi w szczegółach" to projekt, którego celem jest uwrażliwienie młodych ludzi na stołeczną historię oraz architekturę.

d2rcwf9

"W przejrzysty, a nieraz humorystyczny sposób, opisano dany temat, sylwetkę architekta czy malarza. Na stronie dostępny jest także podręcznik pt.: 'Canaletto tkwi w szczegółach'. Pierwsze 10 osób, które zgłoszą się do projektu, otrzyma egzemplarze podręcznika 'Canaletto tkwi w szczegółach' dla całej klasy. Przystąpienie do projektu zobowiązuje nauczyciela do przeprowadzenia minimum pięciu lekcji według scenariuszy zamieszczonych na stronie projektu" – podaje Karolina Gałecka z ratusza.

Program wystartował na początku tego roku. Początkowo wzięło w nim udział około 20 szkół i placówek edukacyjnych. W tym roku szkolnym miasto zachęca kolejne szkoły i nauczycieli do zgłaszania się.

Zamek w Krzepicach. Historia niezwykłej twierdzy, której już nie ma

Warszawa. Jest konkurs dla nauczycieli

Miasto ogłosiło konkurs na własny pogłębiony scenariusz.

"Warszawska architektura tamtego okresu może być inspiracją na lekcji matematyki, np. w obliczaniu przekrojów kopuły czy wysokości kolumn. Detale architektoniczne na plastyce mogą posłużyć za wzory do projektowania mody czy wyposażenia wnętrz" – dodaje Karolina Gałecka.

Prace można wysyłać do końca grudnia na adres: kzawila@um.warszawa.pl. Laureaci 10 najlepszych scenariuszy zgarną nagrody w wysokości 500 złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2rcwf9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rcwf9
Więcej tematów