Trwa ładowanie...

Warszawa. Budowa Izby Pamięci na Woli: Plac zabaw zostaje, drzewa ucierpią mniej

Izba Pamięci na Woli jest potrzebna, ale nie kosztem drzew i placu zabaw. Tak uważają mieszkańcy, którzy podpisali petycję. Wydaje się, że sprawa zakończy się pozytywnie. Wolę dialogu wyraził dyrektor Zarządu Rozbudowy Miasta.

Warszawa. Budowa Izby Pamięci na Woli: Plac zabaw zostaje, drzewa ucierpią mniejŹródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
d4cqwek
d4cqwek

Zostanie posadzonych więcej drzew niż zostało wyciętych, a plac zabaw zostanie na swoim miejscu. Tak zapewnił w rozmowie z Radiem dla Ciebie dyrektor Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta Łukasz Górecki. Chodzi o budowę Izby Pamięci w parku Powstańców Warszawy. W związku z nią, z parku miały zniknąć plac zabaw i siłownia plenerowa. Na początku lutego wycięto kilkanaście drzew.

Izba Pamięci na Woli. Petycja mieszkańców

Już wcześniej o problemie informowali mieszkańcy ze stowarzyszenia "Wola mieszkańców". Napisali petycję do Rafała Trzaskowskiego. Mieszkańcy sprzeciwiali się w niej wycince drzew oraz przeniesieniu placu zabaw i siłowni plenerowej. Zarzucili także miastu brak komunikacji z mieszkańcami i przeprowadzenia powszechnych konsultacji społecznych. Petycję podpisało 1100 osób.

We wtorek w audycji Radia dla Ciebie wzięli udział Dyrektor Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta Łukasz Górecki, uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska i przedstawicielka mieszkańców Karolina Wiśniewska.

- Chciałbym uspokoić mieszkańców okolicznych terenów, że ingerencja w tereny zielone będzie ograniczona do prawdziwego niezbędnego minimum, że nasadzenia kompensacyjne będą i to większe, niż wynika z decyzji o pozwoleniu na usunięcie drzew. Nie ingerujemy w plac zabaw i nie budujemy tam parkingu na potrzeby cmentarza – zapewnił Górecki.

d4cqwek

Warszawa. Plac Zabaw w parku Powstańców zostanie?

Miasto zgodziło się tym samym, na zasadzenie większej ilości drzew niż ich wycięto. Ponadto z mieszkańcami spotkać się ma architekt Izby Pamięci. Plac zabaw i inne obiekty rekreacyjno mają zostać na swoim miejscu. Ale jak zaznaczają mieszkańcy - nie uwierzą dopóki nie zobaczą - w tym wypadku zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.

Izba Pamięci na Woli ma upamiętniać ofiary Rzezi Woli. Głównym elementem izby będzie budynek edukacyjny, w którym znajdą się wystawy poświęcone historii cmentarza i życia w okupowanej stolicy. Powstaną także pawilon wejściowy i Mur Pamięci, na którym znajdą się tabliczki z nazwiskami ofiar Rzezi Woli. Prace wstępne potrwają do 28 lutego. Potem zostanie wybrany główny wykonawca izby.

d4cqwek
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cqwek
Więcej tematów