Trwa ładowanie...

Warszawa. Bieliki wróciły na wolność po leczeniu w Ptasim Azylu

Po leczeniu w Ptasim Azylu Warszawskiego Zoo, do natury wróciła samica i samiec bielika. Ptaki odzyskały wolność nad Wisłą w Pieńkowie.

Warszawa. Bieliki wróciły na wolność po leczeniu w Ptasim Azylu
d3xtn5j
d3xtn5j

Placówka Ptasiego Azylu przy Warszawskim Zoo przyjmuje rocznie ponad 6 tysięcy pacjentów.

"Cieszymy się, że historie bielików, które wracały u nas do formy, mają pozytywny finał. Trafiły na wielu specjalistów i ludzi zaangażowanych w uratowanie im życia" – poinformowała Justyna Glusman, dyrektor koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni miasta Warszawa.

Warszawa. Ptasi Azyl. Pierwszy do natury wrócił młodszy bielik

Młodszy bielik, który trafił do Ptasiego Azylu, został znaleziony w gminie Opoczno. Zauważył go w zbożu mieszkaniec Adamowa.

"Zobacz także: Bociani obiad. Nagranie z Nadleśnictwa Baligród"

"Ptak był mocno osłabiony, nie latał, miał problemy nawet z poruszaniem się. Zawiadomiona przez znalazcę Straż Miejska z Opoczna zawiozła bielika do Leśnego Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji w Kole koło Sulejowa, prowadzonego przez Nadleśnictwo Piotrków. Nie było jednoznacznej diagnozy skrzydlatego pacjenta" – tłumaczy stołeczny ratusz.

d3xtn5j

W ratowaniu bielika najważniejszy okazał się czas. Skrzydlaty pacjent został przetransportowany do Ptasiego Azylu w Warszawskim Zoo 23 czerwca. Specjaliści podejrzewali u niego zatrucie. Ptak był wówczas bardzo słaby i nie chciał nic jeść.

W placówce zostały zrobione mu badania i przeszedł tam leczenie stosowane przy zatruciach, odrobaczenie i odkarmienie.

Warszawa. Ptasi Azyl. Skrzydlata pacjentka

Samica bielika ze zdiagnozowanym urazem nadgarstka trafiła do Ptasiego Azylu w lipcu ubiegłego roku. Ptak został znaleziony w uroczysku Horodrób w województwie lubelskim. Ptak był w kiepskim stanie, w ranie zalęgły się larwy much.

"Proces gojenia i rehabilitacja ptaka trwały rok. Nie było wiadomo, czy samica bielika powróci do natury. Leczenie jednak zakończyło się sukcesem - pacjentka wróciła do pełni sił i od dziś lata w swoim naturalnym środowisku" – podaje warszawski ratusz.

d3xtn5j

W stołecznej placówce ptaki szponiaste stanowią około 10 proc. wszystkich podopiecznych. Każdego roku kilka bielików trafia do Ptasiego Azylu, większość z nich odzyskuje tam siły i wraca na wolność.

(fot. Urząd Miasta, R. Motyl)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xtn5j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xtn5j
Więcej tematów