Trwa ładowanie...

Warszawa. 4 tys. osób pobiegło w 30. Biegu Powstania Warszawskiego

W sobotnim 30. Biegu Powstania Warszawskiego uczestniczyło ok. 4 tys. osób - poinformowała Centrala Stołecznego Centrum Sportu "Aktywna Warszawa". Co najmniej do północy w sobotę w stolicy występowały utrudnienia w ruchu.

Warszawa. 30. Bieg Powstania Warszawskiego Warszawa. 30. Bieg Powstania Warszawskiego Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jacek Marczewski
d3n94sr
d3n94sr

W ramach obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbył się 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Zakończył się ok. godz. 23, ale utrudnienia w ruchu występowały co najmniej do północy.

Bieg odbył się w ośmiu turach po 500 uczestników każda. Jak poinformował Karol Adamaszek z Centrali Stołecznego Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" nie odnotowano incydentów, nie było również informacji o zasłabnięciach.

Trasa biegu liczyła 10 km i przebiegała ulicami: Bonifraterską, Miodową, Krakowskie Przedmieście, Karową, Browarną, Topiel, Kruczkowskiego, Ludną, Czerniakowską, Wilanowską, Wioślarską, Wybrzeże Kościuszkowskie, Krajewskiego, Zakroczymską i Konwiktorską. Biegacze poruszali się zachodnią jezdnią Wisłostrady - od strony Starego Miasta w kierunku Wilanowa.

Waszczykowski nazwał dyplomatę z USA "oszołomem". Siemoniak: Nawet nie wiem, jak to skomentować

W związku z organizacją startu i mety na stadionie KS Polonia do północy zamknięte dla ruchu były ul. Konwiktorska i ul. Muranowska - na odcinku od ul. Andersa do ul. Zakroczymskiej oraz ul. Międzyparkowa i ul. Bonifraterska na odcinku od ul. Słomińskiego do ul. Świętojerskiej. Na tych odcinkach przez cały dzień obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

d3n94sr

Na pozostałych ulicach objętych trasą biegu, w tym na Wisłostradzie, ruch był wstrzymany do godz. 23.30. Poszczególne odcinki były otwierane, jak tylko ostatni uczestnicy biegu je opuszczali.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3n94sr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n94sr
Więcej tematów