Trwa ładowanie...

Wagony metra do naprawy. Przejechały ponad 2.2 mln km

"Umieszczone zostaną na lawetach, które nocą przejadą ulicami Warszawy"

Wagony metra do naprawy. Przejechały ponad 2.2 mln km
dqa7vmy
dqa7vmy

Pociągi serii 81, wyprodukowane w 1994 roku w Sankt Petersburgu jada do naprawy. - Służą warszawiakom od początku funkcjonowania metra. Stąd potrzeba ąd potrzeba przeprowadzenia naprawy piątego poziomu utrzymania P5, czyli naprawy głównej - wyjaśnia rzecznik biura proswego Warszawskiego Metra Anna BArtoń. Po remoncie składy te będą eksploatowane przez kolejne lata.

Co się zmieni? - W pociągach zauważyć będzie można: nowe siedzenia pasażerskie, odnowione poręcze, wymienione zniszczone szyby w wagonach, nową podłogę wagonów. Zmieniona zostanie także malatura wagonów (m.in. niebieski pasek zastąpiony zostanie żółtym) - informuje Bartoń. Dodaje, że z technicznego punktu widzenia ważna jest naprawa nie tylko wnętrza wagonu pasażerskiego, ale również naprawa wózków napędowych oraz tocznych. - Naprawie poddane będą wszystkie sprężarki, sprzęgi, silniki trakcyjne, cylindry hamulcowe, a także okablowanie - podkreśla rzeczniczka.

Nocą ulicami Warszawy

W latach 2017 – 2019 naprawę przejdą 64 wagony (28 wagonów czołowych i 36 wagonów pośrednich). Pierwsze, które pojadą na naprawę główną, zostały wyprodukowane w 1994 roku i przejechały w warszawskim metrze ponad 2.200.000 km. Jest to ich kolejny taki remont, gdyż naprawa piątego poziomu utrzymania P5 pociągów serii 81 wymagana jest przez producenta po 16 latach eksploatacji pojazdu lub po przejechaniu 1.120.000 km. Podczas tego remontu wymieniane lub regenerowane są wszystkie eksploatowane części.

Wagony zostaną przetransportowane z terenu Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty do zakładów naprawczych w Mińsku Mazowieckim. Odbędzie się to transportem kołowym, jako transport specjalny. Wyjątkowo dla pociągów metra, wagony umieszczone zostaną na lawetach, które nocą przejadą ulicami Warszawy w kierunku Mińska Mazowieckiego.

dqa7vmy
dqa7vmy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqa7vmy
Więcej tematów