Trwa ładowanie...

W Warszawie zatrzymano dwie osoby za szpiegostwo na rzecz Rosji

Służby Kontrwywiadu i ABW zatrzymały prawnika oraz pułkownika Wojska Polskiego

W Warszawie zatrzymano dwie osoby za szpiegostwo na rzecz Rosji
d3sc54j
d3sc54j

Dwie osoby zostały zatrzymane dziś za szpiegostwo na rzecz Rosji. Pierwsza to prawnik jednej ze stołecznych firm, druga jest pułkownikiem Wojska Polskiego. - poinformowało Radio Zet.

Zatrzymania były wspólną akcją ABW i Służb Kontrwywiadu. Według nieoficjalnych informacji, pułkownik zajmował się wojskowymi systemami komputerowymi. Analitycy wspólnie z agentami ABW sprawdzają obecnie jego komputery i przeszukują pomieszczenia, w których pracował.**

Prawnik to mężczyzna z podwójnym obywatelstwem polsko-rosyjskim. Obaj mężczyźni - wg informacji Radia ZET - nie współpracowali ze sobą, a śledztwa prowadziły dwie odrębne prokuratury. Oba zatrzymania z powodów bezpieczeństwa zgrano w czasie.

d3sc54j

Rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej ppłk. Paweł Durka powiedział, że "czynności dotyczyły zatrzymania jednego z żołnierzy" i chodzi o starszego stopniem oficera.

Jak czytamy w WP.pl, ABW nie chce potwierdzić charakteru czynności oraz czy ktoś został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa. - W tej chwili funkcjonariusze ABW wspólnie z Żandarmerią Wojskową, na zlecenie prokuratury wojskowej ABW wykonuje zlecone czynności - jeśli chodzi o szczegóły - odsyłam do prokuratury wojskowej - powiedział rzecznik ABW Maciej Karczyński.

Zobaczcie wideo!

d3sc54j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sc54j
Więcej tematów