Trwa ładowanie...

W Warszawie stanie instalacja ze śmieci. Każdy może wziąć udział w budowie!

W ciągu roku każdy z nas produkuje blisko 320 kg śmieci. Większość z nich to cenne surowce, które można ponownie wykorzystać

W Warszawie stanie instalacja ze śmieci. Każdy może wziąć udział w budowie!
d2c0pgs
d2c0pgs

Co łączy mieszkańców osiedla i śmieci ? Już wkrótce odpowiedzi na to pytanie udzieli warszawska aktywistka Iza Rutkowska, która razem z mieszkańcami stołecznych osiedli stworzy wyjątkową instalację składającą się z... odpadów.

W ciągu roku każdy z nas produkuje blisko 320 kg śmieci. Większość z nich to cenne surowce, które można ponownie wykorzystać - pod warunkiem, że zostaną przez nas odpowiednio posegregowane. Co drugi dorosły mieszkaniec Polski przyznaje, że robi to regularnie.

d2c0pgs

Produkowane przez nas codziennie śmieci są jak dziki bluszcz, który jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowany, rozrasta się w sposób niekontrolowany. To samo dzieje się ze śmieciami, jeśli nie są odpowiednio segregowane i poddawane recyklingowi.

Od 3 listopada, Ministerstwo Środowiska razem z Izą Rutkowską, będą zachęcać Polaków do regularnego, świadomego segregowania śmieci. W ramach akcji artystka zaprosi mieszkańców warszawskich osiedli do wspólnego stworzenia nietypowej instalacji pod nazwą "Dziki Bluszcz".

– Żyjemy w mieście, a jednocześnie towarzyszy nam bezustanna tęsknota do jezior, łąk i lasów. Stawiamy doniczki z roślinami na oknach, sadzimy kwiaty na balkonie, a przy tym produkujemy często zbędne śmieci, niszcząc w ten sposób zalążki natury, która otacza nas między blokowiskami. "Dziki bluszcz", który stworzę wspólnie z przechodniami, będzie wnikał w tkankę miejską i rósł na naszych oczach, pozornie sycąc je zielenią - powiedziała Iza Rutkowska.

Do projektu może dołączyć każdy. Można pomóc na dwa sposoby. Albo dostarczyć posegregowane śmieci, które posłużą za surowiec do budowy instalacji artystycznej. Wystarczy, że od 3 do 14 listopada wrzuci się je do specjalnych pojemników ustawionych przy Muzeum Woli, które jest oddziałem Muzeum Warszawy i mieści się na ul. Srebrnej 12. Albo samemu usiąść przy maszynie do szycia i wspólnie z artystką stworzyć liście bluszczu, które oplączą budynek muzeum i okoliczne bloki. Jak instalacja wpłynie na życie okolicznych mieszkańców? Przekonamy się już niedługo.

d2c0pgs

Więcej informacji o wydarzeniu oraz relacje z jego przebiegu znaleźć można na stronie www.naszesmieci.pl.

Współpraca Ministerstwa Środowiska z Izą Rutkowską odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii "Segregujesz... i śmiecisz mniej!", promującej właściwe postępowanie z odpadami.

d2c0pgs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c0pgs
Więcej tematów