Trwa ładowanie...

W Warszawie rośnie przestępczość!

W której dzielnicy kradnie się najwięcej samochodów? Sprawdźcie!

W Warszawie rośnie przestępczość!
d1t4zyj
d1t4zyj

Stolica jest coraz mniej bezpieczna, rośnie przestępczość – tak wynika z raportu Komendy Stołecznej, do którego dotarła „Rzeczpospolita" . * Policja odnotowała przez ostatnie dziewięć miesięcy blisko 20 tys. kradzieży.* To o ponad 600 więcej niż rok wcześniej. Najczęściej dochodzi do nich w sklepach, lokalach gastronomicznych i rozrywkowych. Za to mniej jest włamań. Aż o 15 procent.

Rekordowy wzrost kradzieży, o 15 proc., odnotowano na Woli i Bemowie. 40 proc. wszystkich przypadków to kradzieże uliczne, które wynikają z niewłaściwie zabezpieczonego mienia. Łupem padają portfele, telefony komórkowe, torebki oraz materiały budowlane.

Policja odnotowała wzrost zdarzeń dotyczących spowodowania uszczerbku na zdrowiu (czyli lekkiego uszkodzenia ciała). Liczba takich przestępstw wzrosła o 8 proc. Mniej jest za to rozbojów. Ich liczba spadła o 15 proc.

O 9 procent wzrosła liczba kradzieży samochodów, (w omawianym okresie ukradziono ich prawie 2 tysiące). W Warszawie największy wzrost liczby kradzieży odnotowano na Pradze-Północ – o 8,8 proc., w Śródmieściu – o 6,7 proc. oraz na Żoliborzu i Bielanach – 4,5 proc. Dużo większe procentowe wzrosty były na terenach podmiejskich.

d1t4zyj

Trzeba jednak zauważyć, że jest to wzrost w stosunku do roku 2012. W Warszawie ginie mniej aut niż np. w 2011 roku.

d1t4zyj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t4zyj
Więcej tematów