Trwa ładowanie...

W Warszawie najtrudniej znaleźć męża!

To w stolicy na stu mężczyzn przypada najwięcej kobiet (w wieku 20-34 lata)

W Warszawie najtrudniej znaleźć męża!
d1f744k
d1f744k

W Warszawie najtrudniej znaleźć męża! To tu mieszka najwięcej kobiet w przeliczeniu na 100 mężczyzn (w wieku 20-34 lata). Stolica pod tym względem zajmuje pierwsze miejsce ze wszystkich miast w Polsce. To wyniki zestawienia, które opracował "Dziennik Gazeta Prawna" .

Dziennik na podstawie danych GUS sprawdził, które miasta w Polsce należą do najbardziej, a które do najmniej sfeminizowanych. W badaniu pod uwagę wzięto osoby w wieku 20-34 lata. Okazało się, że w Warszawie na 100 mężczyzn przypada 109 kobiet. Kolejne miejsca zajmują Olsztyn i Lublin.

Według Dziennika Warszawa na pierwszym miejscu zestawienia nie dziwi.Stolica to największy ośrodek akademicki przyciągający studentów z całego kraju. A wśród nich dominują właśnie kobiety.

Reguła wydaje się być prosta - im mniejsze miasto, tym więcej mężczyzn, a mniej kobiet. W Ciechanowie na 100 mężczyzn przypada 95,1 kobiety, w Radomiu – 93,9. Pod tym względem na ostatnim miejscu spośród sprawdzonych przez Dziennik miast uplasowały się Świnoujście i Tarnobrzeg z wynikiem 92,9 kobiety na 100 mężczyzn.

d1f744k

Jednym z rezultatów zachwiania proporcji w liczbie kobiet i mężczyzn jest spadek liczby zawieranych małżeństw- mówi Dziennikowi prof. Krystyna Iglicka, demograf, rektor Uczelni Łazarskiego. W całym roku 2013 zawarto ich najprawdopodobniej tylko 185 tys.To najmniej od czasu zakończenia II wojny światowej.

d1f744k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f744k
Więcej tematów