Trwa ładowanie...

W Warszawie maleje liczba bezrobotnych. Ale nie w każdej branży

Najnowsze dane opublikował Urząd Statystyczny.

W Warszawie maleje liczba bezrobotnych. Ale nie w każdej branży
d1gx305
d1gx305

Wrzesień był kolejnym miesiącem w którym stołeczni pracodawcy zwiększali zatrudnienie w swoich firmach. I choć pracę w sektorze przedsiębiorstw znalazło ponad 960 tys. osób to nie we wszystkich branżach jest różowo. Ilość miejsc pracy zwiększyła się m.in. w administracji, usługach czy informacji i komunikacji. Istotny spadek zatrudnienia odnotowano natomiast w: budownictwie (o 5% w stosunku do sierpnia), zakwaterowaniu i gastronomii (4,9%) oraz kulturze i rekreacji (3,1%).

Istotnym wskaźnikiem, wartym odnotowania jest spadek liczby bezrobotnych, o 1,5% w stosunku do sierpnia br. oraz aż o 16% w odniesieniu do analogicznego okresu 2014 roku. W strukturze osób bezrobotnych w Warszawie 51,2% stanowią mężczyźni. Sam odsetek osób zarejestrowanych, które poszukują pracy wyniósł 3,7%, podczas gdy w województwie mazowieckim odnotowano 8,6%.

Źródło: Urząd Statystyczny w Warszawie

d1gx305

Do stołecznych urzędów pracy zgłoszono w zeszłym miesiącu dokładnie 5759 ofert zatrudnienia. Oznacza to, że jedna oferta przypadała na osiem osób bezrobotnych. Ostatnim ciekawym wskaźnikiem jest średnie wynagrodzenie brutto, które wyniosło 5251,78 zł i było wyższe o 0,6% w stosunku do sierpnia. Ze szczegółami raportu można zapoznać się tutaj .

d1gx305
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gx305
Więcej tematów