Trwa ładowanie...

W sobotę wieczorem pociągi nie dojadą na lotnisko

Dojedziemy autobusem 175 lub linią zastępczą

W sobotę wieczorem pociągi nie dojadą na lotnisko
d2e6vwo
d2e6vwo

PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach prac naprawczych związanych z czerwcowym wykolejeniem pociągu, musi przeprowadzić przegląd instalacji technicznych w tunelu na stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Z tego powodu w sobotę, 10 sierpnia (od godz. 18.00) nie będzie można dojechać pociągami na lotnisko.

* Linia S3 tak jak dotychczas dojedzie tylko do przystanku Warszawa Służewiec . Trasy pozostałych pociągów „lotniskowych” zostaną skrócone.* Linia S2 będzie kursowała jedynie między Dworcem Śródmieście a Dworcem Zachodnim (ostatni pociąg odjedzie z lotniska o godz. 18.06, ostatni na lotnisko z Dworca Śródmieście o godz. 17.20). Linia KML dojedzie tylko do przystanku Warszawa Służewiec (ostatni pociąg do lotniska odjedzie z Dworca Centralnego o godz. 17.12, a ostatni z lotniska odjedzie o godz. 17.50).

Z myślą o pasażerach, którzy dojadą pociągiem do Służewca i będą chcieli stamtąd dotrzeć do lotniska, zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z, która będzie kursowała (w jednym kierunku) na trasie PKP Służewiec – Lotnisko Chopina.

Natomiast pasażerowie podróżujący w kierunku przeciwnym będą na lotnisku mogli korzystać z linii autobusowej 175. Będzie im o tym przypominał informator ZTM, dyżurujący w łączniku prowadzącym z portu lotniczego do stacji kolejowej. Drugi informator, na Dworcu Śródmieście, poinformuje pasażerów linii S2 o konieczności przesiadki do linii S3 lub KML na Dworcu Centralnym.

d2e6vwo

Ruch kolejowy do lotniska zostanie przywrócony w niedzielę od początku kursowania pociągów. W czasie wyłączenia ruchu kolejowego do lotniska bilety Kolei Mazowieckich będą honorowane w autobusach linii 175 na odcinku od/do przystanku Foksal oraz w autobusach linii Z. W autobusach linii Z ważność zachowają również bilety jednorazowe skasowane w pociągach linii S3 lub zalegalizowane w pociągach linii KML dojeżdżających do Służewca.

d2e6vwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e6vwo
Więcej tematów