Trwa ładowanie...

W poniedziałek koniec remontu na Marymonckiej

W weekend zakończą się prace przy odbudowie ulicy.

W poniedziałek koniec remontu na Marymonckiej
d35hoki
d35hoki

Od poniedziałku, 23 maja na ulicę Marymoncką wróci normalny ruch drogowy – pełną szerokością pasów obydwu jezdni. W weekend zakończą się prace przy odbudowie ulicy.

W weekend, 20-22maja, wykonawca remontu ul. Marymonckiej po budowie kolektora Burakowskiego-bis planuje układać nawierzchnię na obydwu jezdniach pomiędzy ul. A. Sacharowa a S. Żeromskiego. Prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym, od piątku, 20 maja od godz. 23.00 do godzin popołudniowych w sobotę, 21 maja wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Marymonckiej od A. Sacharowa do S. Żeromskiego. W tym czasie jadący w kierunku centrum będą kierowani na objazd ulicami: A. Sacharowa – S. Żeromskiego. Natomiast jadący w kierunku Mostu Marii Skłodowskiej-Curie, tak jak obecnie, będą poruszali się zwężoną jezdnią wschodnią do przewiązki na wysokości ul. W. Smoleńskiego (dalej ruch w obydwu kierunkach odbywa się jezdnia zachodnią, a na właściwą jezdnię kierowcy jadący w kierunku północnym wracają za skrzyżowaniem z ul. Podleśną).

Zwężona jezdnia

Następnie (od soboty wieczorem), zachodnia jezdnia zostanie otwarta, ale będzie zwężona o jeden pas ruchu w rejonie skrzyżowania z ul. A. Sacharowa. Jadący w stronę Mostu M. Skłodowskiej-Curie będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu, który będzie przesuwany w zależności od postępu prac (w czasie wyłączenia zewnętrznych pasów połączenie z ul. Marymoncką stracą ulice Chlewińska i Zabłocińska). Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do późnego popołudnia w poniedziałek, 23 maja. Po zakończeniu prac asfaltowych wykonawca otworzy obydwie jezdnie (na odcinku Podleśna – S. Żeromskiego) w pełnym przekroju, ale jeszcze będą trwały prace przy chodnikach, drogach rowerowych i zieleni. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na koniec czerwca.

Pod ul. Marymoncką Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wybudowało kolektor ściekowy Burakowski-bis, którym płyną ścieki z centralnych i północnych dzielnic Warszawy do oczyszczalni Czajka. Budowa kolektora o średnicy 3 m i długości 3,2 km, wraz z komorami połączeniowymi i rewizyjnymi, rozpoczęła się w marcu 2014 r. Ścieki popłynęły nim w czerwcu 2015 r. i równocześnie rozpoczął się remont starego, wybudowanego jeszcze w latach 60-tych kolektora Burakowskiego. MPWiK zostało zobowiązane także do odbudowy ulic po swoich pracach i dokończenia przebudowy połączenia ul. Marymonckiej z J. Słowackiego i S. Żeromskiego.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

d35hoki
d35hoki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35hoki
Więcej tematów