Trwa ładowanie...

W niedzielę XVII Manifa. Pójdą pod hasłem "Aborcja w Obronie Życia"

"Prawo do decydowania o swojej płodności jest prawem człowieka"

W niedzielę XVII Manifa. Pójdą pod hasłem "Aborcja w Obronie Życia"
d1jdwva
d1jdwva

Pod hasłem "Aborcja w Obronie Życia" pójdzie tegroczna, XVII już warszawska Manifa. "Poprzez ten przekaz przywracamy racjonalność debacie o przerywaniu ciąży. Wskazujemy, kto rzeczywiście broni życia, a kto czyni innym krzywdę" - informują organizatorzy, czyli nieformalne Porozumienie Kobiet 8 Marca.

Start o 12.00 spod Pałacu Kultury i Nauki. Uczestnicy przejdą Marszałkowską, Świętokrzyską, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem, aż do placu Zamkowego.

Na potrzeby osób, które przyjdą na Manifę z dziećmi, zostanie przygotowany Kidsblok, czyli tzw. londyński autobus typu double decker, w którym pociechy będą mogły w bezpieczny i ciekawy sposób (w planie gry i zabawy)
przejechać całą trasę Manify. - Osoby z niepełnosprawnościami lub osoby, które z różnych przyczyn nie będą w stanie o własnych siłach wziąć udziału w demonstracji, zapraszamy do drugiego autobusu (zwykłego niskopodłogowego), który tak samo przejedzie całą trasę od PKiN do placu Zamkowego - czytamy w informacji.

Organizatorzy wyjaśniają też kontrowersyjne hasło, pod jakim pójdzie Manifa. - Może wydawać się absurdalne, ale jego uzasadnienie jest bardzo proste: to właśnie prawo do aborcji chroni życie – życie kobiet i dzieci. Brak legalnej aborcji to aborcje w podziemiu, niebezpieczne i drogie. Odmawiając kobietom prawa do aborcji, stawia się je pod ścianą. Kobiety przerywają ciążę bez ochrony lekarskiej, ryzykując życie i narażając swoje dzieci na sieroctwo - informują. I dodają, że rocznie 5 milionów kobiet jest hospitalizowanych z powodu komplikacji po niebezpiecznej aborcji, a około 220 tysięcy dzieci traci z tego powodu matki.

d1jdwva

Manifa żąda dostępu do aborcji i antykoncepcji, edukacji seksualnej, godnych porodów i poronień, faktycznego wsparcia dla osób wychowujących dzieci. Żądanie tych praw to prawdziwa obrona życia. "Prawo do decydowania o swojej płodności jest prawem człowieka" - wyjaśniają.

Swój udział w marszu zadeklarowało już blisko 1,5 tys. osób. Stronę wydarzenia znajdziemy tutaj .

d1jdwva
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jdwva
Więcej tematów