Trwa ładowanie...

W mieście ruszyły wiosenne porządki!

Do wysprzątanie jest 6 parków, 1,3 tys. ha trawników i skwerów oraz 1,6 mln mkw chodników

W mieście ruszyły wiosenne porządki!
d4onyfq
d4onyfq

Wiosenna pogoda, to i wiosenne prace w kalendarzu działań Zarządu Oczyszczania Miasta. - Generalne porządki potrwają do Wielkanocy - informuje ZOM .

Ruszyły prace porządkowe i ogrodnicze w parkach, na pasach zieleni przyulicznej oraz na jezdniach i chodnikach. Kilkaset osób z grabiami i miotłami posprząta do Wielkanocy stolicę. Gdy sprzyja pogoda, zwiększa się częstotliwość grabienia trawników w parkach i przy ulicach oraz zamiatania chodników.

Od początku roku zamiecionych zostało łącznie 2 tys. km jezdni, z których usunięto ponad tysiąc ton zanieczyszczeń, głównie piasku. Utrzymujące się dodatnie temperatury sprzyjają mechanicznemu zamiataniu jezdni. Prace te prowadzone są nocami ze względu na niewielkie prędkości technologiczne z jakimi poruszają się zamiatarki.

W parkach trwają już prace ogrodnicze. Odkrywane są rabaty kwiatowe i krzewy róż, które przed zimą przykryto gałązkami iglaków. Taki sposób okrywania roślin ograniczył nocne schładzanie podłoża i częściowo zatrzymywał zimne podmuchy wiatru.

d4onyfq

Sprzątaniem zajmują się nie tylko pracownicy firm wyłonionych w przetargach, ale także ponad stuosobowa grupa pracowników ZOM, którzy reagują na zgłoszenia mieszkańców i kontrolerów ZOM o zaśmiecaniu terenów dla pieszych. Od początku roku uporządkowali ponad 2 mln m² chodników. O czystość w mieście dbają także nieodpłatnie osadzeni z Zakładu Karnego Warszawa Białołęka .

Na zlecenie ZOM-u sprzątaniem objętych jest 6 parków, ok. 1,3 tys. ha trawników i skwerów oraz 1,6 mln m2 chodników. Jednak mimo, że tereny za które w stolicy odpowiada ZOM objęte są wiosennymi porządkami, to na wypadek powrotu zimy wykonawcy gotowi są do zabezpieczania ulic i chodników przed śliskością. Sezon zimowy dla firm działających na drogach trwa umownie do 15 kwietnia.

Przeczytajcie też:

d4onyfq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4onyfq
Więcej tematów