Trwa ładowanie...

Uwagi do przetargu na rozbudowę II linii metra. "Możliwe opóźnienie inwestycji?"

Wszystko w wyniku decyzji Urzędu Zamówień Publicznych.

Uwagi do przetargu na rozbudowę II linii metra. "Możliwe opóźnienie inwestycji?"
d1zbj31
d1zbj31

Kontrola wykazała niewielkie uchybienia, dotyczące przetargu na rozbudowę centralnego odcinka II linii metra. Urzędnicy zapewniają jednak, że planowany termin oddania inwestycji nie ulegnie zmianie i nadal jest to 2019 rok. Teraz Metro Warszawskie ma 7 dni na szczegółowe odniesienie się do wszystkich uwag.

Spółka zapewnia, że już wkrótce zostaną podpisane umowy z wybranymi wykonawcami i w ciągu niespełna 40 miesięcy rozbudują oni II linię stołecznej kolejki, o sześć stacji. Wcześniej wszystkie odwołania firm, które nie zostały wybrane w przetargu odrzuciła Krajowa Izba Odwoławcza. Teraz swoje zastrzeżenia wniósł UZP.

- Urząd Zamówień Publicznych zakończył kontrolę, dotyczącą przetargu na rozbudowę w tzw. systemie 3+3. Otrzymaliśmy dwie uwagi, które odnoszą się do drobnych kwestii proceduralnych. Nie ma żadnych zastrzeżeń, dotyczących zasadności i procedury wyboru samych wykonawców - powiedziała WawaLove.pl Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego. - Uwagi UZP nie wpłyną też na termin realizacji tej inwestycji - uspokaja Bartoń.

Przypomnijmy, że w 2019 roku powinno powstać sześć kolejnych stacji metra . Trzy w stronę Woli (Wolska, Moczydło, Księcia Janusza) oraz trzy w stronę Pragi/Targówka (Szwedzka, Targówek 1, Targówek 2). Wykonawcą inwestycji (w kierunku zachodnim) będzie turecka firma Gülermak, natomiast na odcinku wschodnio-północnym włoskie przedsiębiorstwo Astaldi.

d1zbj31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zbj31
Więcej tematów