Trwa ładowanie...

Ursynów. Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy opóźni się o rok

Sierpień 2020 r. to nie jest realna data oddania Południowej Obwodnicy. Takiego zdania są władze Ursynowa. Również wykonawca odcinka trasy przyznał, że prace zaczęły się kilka miesięcy później, niż powinny.

Ursynów. Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy opóźni się o rokŹródło: East News, fot: eastnews
d3gz7j5
d3gz7j5

Południowa Obwodnica Warszawy ma zostać oddana do użytkowania 31 sierpnia 2020. To oficjalna data zakończenia budowy odcinków ursynowskiego oraz wilanowskiego Południowej Obwodnicy Warszawy. Do końca 2020 r. drogowcy oddadzą kolejny fragment – na Wawrze. Jednak już pojawiają się głosy, że terminy te nie zostaną dotrzymane.

Burmistrz Ursynowa Robert Kempa zaznaczył podczas ostatniej sesji Rady Dzielnicy, że inwestor (czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad), o problemach na placu budowy wiedział już przed wyborami. Jednak w związku z głosowaniem, informacji nie ujawniono.

- Pozostali wykonawcy już stwierdzili, że będą opóźnienia. A przecież oddanie trasy odbędzie się w jednej części, więc już wiemy, że nie nastąpi to w sierpniu 2020, a na wiosnę 2021. Później kilka miesięcy potrwają odbiory, więc uprawnia mnie to do stwierdzenia, że dopiero w 2022 roku nastąpi wydanie terenu pod park nad POW - mówił burmistrz Ursynowa.

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

Opóźnienia prac widać na Wiśle, gdzie powstaje most, który ma połączyć Wilanów z Wawrem, oceniają eksperci. Przeprawa miała być gotowa w sierpniu. Prace opóźniła fala powodziowa, która w tym roku przechodziła przez Warszawę.

d3gz7j5

Opóźnienia są też na samym Ursynowie. Wykonawcy przekazali, że prace przy budowie tunelu rozpoczęły się kilka miesięcy później niż powinny.

- Wielokrotnie zapewnialiśmy i postęp prac na budowie to potwierdza, że dokładamy wszelkich starań by odzyskać czas, o jaki wydłużyła się między innymi procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę ze względu na niespotykanie liczny udział społeczeństwa w postępowaniu przed Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. Wpłynęło wtedy około osiem tysięcy dokumentów, a urząd każdy z nich musiał rozpatrzyć - powiedział w rozmowie z TVN Mateusz Witczyński z firmy Astaldi.

Wykonawca dostał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej już w grudniu 2017 roku. Prace ruszyły jednak wiosną, w powodu skarg mieszkańców.

O tym, że termin realizacji Południowej Obwodnicy Warszawy jest niezagrożony zapewnia GDDKiA. Rzeczniczka drogowców podkreśla, że "termin zakończenia budowy nie został zmieniony".

Źródło: tvnwarszawa.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gz7j5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gz7j5
Więcej tematów