Trwa ładowanie...

"Uprowadzali, obcinali palce". CBŚ w akcji [WIDEO]

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 9 osób. Zobaczcie mocne wideo z zatrzymania!

"Uprowadzali, obcinali palce". CBŚ w akcji [WIDEO]
d2xhsu9
d2xhsu9

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 9 osób podejrzanych o uprowadzenia oraz przetrzymywanie osób w celu uzyskania okupu. Zatrzymani powiązani są z tzw. grupą mokotowską oraz grupą kierowaną przez Rafała B. ps. Bukaciak. Jak wynika z ustaleń, zatrzymani mogą mieć związek z szeregiem innych uprowadzeń będących przedmiotem śledztwa w sprawie tzw. "obcinaczy palców".

Wydział V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie nadzoruje prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze KGP śledztwo w sprawie uprowadzenia oraz przetrzymywania dwóch osób w celu uzyskania okupu za ich uwolnienie.

Do pierwszego z tych przestępstw doszło w Warszawie pod koniec 2002 roku. Pokrzywdzony mężczyzna był wówczas przez ponad miesiąc przetrzymywany przez nieznane osoby. Jak wynika z ustaleń, pozbawienie wolności łączyło się ze szczególnym udręczeniem. Sprawcy, w celu wymuszenia na rodzinie uprowadzonego podporządkowania się zgłaszanym żądaniom, obcięli pokrzywdzonemu jeden z palców lewej dłoni. Zażądali za jego uwolnienie 200 tys. dolarów.

Do drugiego przestępstwa doszło na początku 2003 roku. Pokrzywdzony mężczyzna został uprowadzony również na terenie Warszawy, a za jego uwolnienie sprawcy zażądali od rodziny 300 tys.dolarów. W tym przypadku uprowadzony mężczyzna miał więcej szczęścia, gdyż po 4 dniach uwięzienia zdołał uciec pilnującym go osobom.

d2xhsu9

W końcu zebrano materiał procesowy, który pozwolił na podjęcie umorzonych wcześniej (wobec niewykrycia sprawców), śledztw dotyczących obu tych przestępstw. W wyniku działań funkcjonariuszy zostało zatrzymanych oraz doprowadzonych z zakładów karnych i aresztów śledczych dziewięć osób, którym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw zagrożonych karą do 10 lat pozbawienia wolności.* Są to m.in.: wzięcie zakładnika, pozbawianie człowieka wolności, doprowadzenie innej osoby do rozporządzenia mieniem oraz rozbój. Na wniosek prokuratury w stosunku do siedmiu podejrzanych sąd zastosował areszt.*

Policja apeluje: Z uwagi na to, że członkowie grupy pozostają w aresztach, a ich solidarność została rozbita, prowadzący śledztwo zwracają się do osób, które zostały pokrzywdzone w podobny sposób, o kontakt z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie i pomoc w toczącym się śledztwie.

Zobaczcie mocne wideo z akcji CBŚ!

d2xhsu9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xhsu9
Więcej tematów