Trwa ładowanie...

Udaremniono oszustwo na kwotę 300 tys. złotych metodą „na wnuczka”!

Trójkę oszustów złapano na gorącym uczynku

Udaremniono oszustwo na kwotę 300 tys. złotych metodą „na wnuczka”!
d4ik1gb
d4ik1gb

Policjanci od jakiegoś czasu spotykają się z oszustwami „na wnuczka”, gdzie sprawcy, prosząc w rozmowie telefonicznej o pieniądze, podają się nie tylko za krewnych, ale również za funkcjonariuszy. W trakcie kolejnej rozmowy z pokrzywdzonym informują, że Policja wie o planowanym oszustwie i planuje zorganizować zasadzkę, dlatego prosi o pomoc w ujęciu fałszywych krewnych. Rozmówca ma wykonywać wszystkie polecenia „kuzyna” i dzięki temu przestępcy zostaną zatrzymani, a pieniądze zwrócone.

Czytaj więcej: Nowy sposób wyłudzania pieniędzy „na wnuczka”

Z informacji operacyjnych kryminalnych zajmujących się w mokotowskiej komendzie tego typu sprawami wynikało, że osobami, które mają związek z tym procederem są również Patrycja M., Marcin Z oraz Jakub K. Wyglądało na to, że każda z tych osób miała określone zadanie. Policjanci ustalili, że osoby te planują dokonać oszustwa i postanowili zatrzymać ich na gorącym uczynku przestępstwa.

Wkrótce podejrzani pojawili się w rejonie zamieszkania starszej kobiety, aby prawdopodobnie ustalić z nią szczegóły przekazu pieniędzy. Wpadli w pułapkę policyjną. Szybko wyszło na jaw, że starsza pani była przekonana, że ma do czynienia z funkcjonariuszami i planuje wypłacić z banku swoje oszczędności, aby pomóc im w ujęciu rzekomej „kuzynki”, która telefonując do niej wcześniej, prosiła o pożyczkę. Chodziło o sumę 300 tysięcy złotych!

d4ik1gb

Policjanci ustalili , że cała trójka prawdopodobnie w ten sam sposób wyłudziła jeszcze pieniądze od mieszkańca Ochoty. Mężczyzna wypłacił z konta 20 tys. złotych, ale w ręce oszustów trafiła tylko cześć tej kwoty.

Kobieta oraz jej dwóch wspólników trafiło do policyjnej celi. Funkcjonariusze doprowadzili ich następnie do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Wszyscy są podejrzani o usiłowanie oszustwa mienia znacznych rozmiarów, oszustwo oraz jeszcze jedną jego próbę. Może im grozić kara do 10 lat więzienia.

A my kolejny już raz ostrzegamy przed oszustami podającymi się za naszych krewnych lub funkcjonariuszy.

d4ik1gb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ik1gb
Więcej tematów