Trwa ładowanie...

Uchwała krajobrazowa Warszawy. Rafał Trzaskowski zaskarży decyzję wojewody mazowieckiego

Konstanty Radziwiłł unieważnił uchwałę, która regulowała, gdzie i jak można umieszczać reklamy. Z decyzją nie zgadza się prezydent stolicy, który zapowiedział, że sprawa trafi do Sądu Administracyjnego.

Uchwała krajobrazowa Warszawy. Rafał Trzaskowski zaskarży decyzję wojewody mazowieckiegoŹródło: East News, fot: Jakub Kaminski
d27wfbs
d27wfbs

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł unieważnił uchwałę krajobrazową Warszawy. Jak podaje została ona podjęta z "istotnym naruszeniem prawa". Pominięto m.in. konsultacje społeczne i nie przekazano uchwały do jej ponownego rozpatrzenia nadzorowi konserwatorskiemu po tym, jak radni wprowadzili do niej liczne zmiany. Projektu nie wyłożono również do publicznego wglądu. Pełnie uzasadnienie liczy 42 strony.

- Nie rozumiem tej decyzji. Ubolewam, że została podjęta. Zaskarżymy to postanowienie do Sądu Administracyjnego. W uchwale jest jasno napisane, w jaki sposób powinna wyglądać procedura. Nie przewidywała ponownego wyłożenia do konsultacji. A nawet gdyby pojawiło się ponownie wyłożenie, to właśnie mogłoby być podstawą do zakwestionowania uchwały. Stąd nasza decyzja. Te zmiany były niewielkie - mówił na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy przypomniał wyroki sądów w tej sprawie. W przypadku Gdańska nie było podstawy, aby kwestionować uchwałę. - Będziemy czekać na orzeczenie w tej sprawie - dodał. Decyzja wojewody oznacza przesunięcie w czasie zmian dotyczących ustawy krajobrazowej. - Pozostaje nam tylko droga sądowa. Ta uchwała nie może teraz wejść w życie, nad czym bardzo ubolewam - podkreślił.

d27wfbs

Zobacz też: Donald Tusk o "depresji politycznej". "Nie ukrywam"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27wfbs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27wfbs
Więcej tematów