Trwa ładowanie...

Twarz Lecha Kaczyńskiego w brzozie. 4-metrowa rzeźba stanie przed Pałacem Prezydenckim

- W poniedziałek po godz. 15 Paweł Althamer złoży przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie portret Lecha Kaczyńskiego wykonany w pniu brzozy - napisano na facebookowym profilu Fundacji Galerii Foksal.

Twarz Lecha Kaczyńskiego w brzozie. 4-metrowa rzeźba stanie przed Pałacem PrezydenckimŹródło: Facebook.com, fot: Fundacja Galeria Foksal
dwhwfix
dwhwfix

Jak się dowiedzieliśmy, rzeźba powstała już jakiś czas temu. Autorem pracy jest rzeźbiarz Paweł Althamer. - Paweł pomyślał, że teraz jest dobry moment, żeby ją zaprezentować. Ostatnio więcej uwagi poświęca się tematowi smoleńskiemu - mówi nam Filip Rutkowski z Fundacji Galeria Foksal.

Wyjaśnia, że rzeźba ma skłaniać do dialogu. - Jest ona dobrze wykonana pod względem technicznym i jest neutralna. Waży 400 kilogramów. To pomysł na wykorzystywanie ośrodków plastycznych w prowadzeniu dialogu społecznego. Mamy nadzieję, że za pomocą tej pracy, będzie można złagodzić napięcie społeczne, które powstało wokół tematu Smoleńska - wyjaśnia Rutkowski.

Podobizna Lecha Kaczyńskiego ma stanąć przed Pałacem Prezydenckim w poniedziałek po południu. Dlaczego właśnie tam? - W tym miejscu znajdują się już inne obiekty upamiętnienia złożone przez obywateli, są to niewielkie krzyże i znicze. Chcemy, żeby każdy obywatel mógł dodać coś od siebie do tej wystawy. To poszerzenie tego, co tam się dzieje od dłuższego czasu - dodaje.

W poniedziałek w Sejmie odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W tym czasie do budynku nie wpuszczono dziennikarzy.

Zobacz także: Jakub Stefaniak: Mamy coraz więcej przesłanek, że będzie powtórka z 1989 roku

dwhwfix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwhwfix
Więcej tematów