Trwa ładowanie...

Twarz Lecha Kaczyńskiego w brzozie. 4-metrowa rzeźba stanie przed Pałacem Prezydenckim

- W poniedziałek po godz. 15 Paweł Althamer złoży przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie portret Lecha Kaczyńskiego wykonany w pniu brzozy - napisano na facebookowym profilu Fundacji Galerii Foksal.

Twarz Lecha Kaczyńskiego w brzozie. 4-metrowa rzeźba stanie przed Pałacem PrezydenckimŹródło: Facebook.com, fot: Fundacja Galeria Foksal
d3v61rf
d3v61rf

Jak się dowiedzieliśmy, rzeźba powstała już jakiś czas temu. Autorem pracy jest rzeźbiarz Paweł Althamer. - Paweł pomyślał, że teraz jest dobry moment, żeby ją zaprezentować. Ostatnio więcej uwagi poświęca się tematowi smoleńskiemu - mówi nam Filip Rutkowski z Fundacji Galeria Foksal.

Wyjaśnia, że rzeźba ma skłaniać do dialogu. - Jest ona dobrze wykonana pod względem technicznym i jest neutralna. Waży 400 kilogramów. To pomysł na wykorzystywanie ośrodków plastycznych w prowadzeniu dialogu społecznego. Mamy nadzieję, że za pomocą tej pracy, będzie można złagodzić napięcie społeczne, które powstało wokół tematu Smoleńska - wyjaśnia Rutkowski.

Podobizna Lecha Kaczyńskiego ma stanąć przed Pałacem Prezydenckim w poniedziałek po południu. Dlaczego właśnie tam? - W tym miejscu znajdują się już inne obiekty upamiętnienia złożone przez obywateli, są to niewielkie krzyże i znicze. Chcemy, żeby każdy obywatel mógł dodać coś od siebie do tej wystawy. To poszerzenie tego, co tam się dzieje od dłuższego czasu - dodaje.

W poniedziałek w Sejmie odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W tym czasie do budynku nie wpuszczono dziennikarzy.

Zobacz także: Jakub Stefaniak: Mamy coraz więcej przesłanek, że będzie powtórka z 1989 roku

d3v61rf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v61rf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj