Trwa ładowanie...
dx1za1f

Afera z odsłonięciem tablicy śp. Lecha Kaczyńskiego. "Znowu powtarza się sytuacja z grudnia"

Tablica upamiętniająca prezydenta Lecha Kaczyńskiego wisi już w Sejmie. Opozycja narzeka, że na odsłonięcie zaproszono ją zbyt późno. Na miejsce nie wpuszczono dziennikarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tablice będą sąsiadować ze sobą
Tablice będą sąsiadować ze sobą (PAP, Fot: Rafał Guz)
dx1za1f

"Ze względu na obostrzenia Kancelarii Sejmu posiedzenie zespołu odbędzie się w Biurze Krajowym #PO" - poinformowała na Twitterze Platforma Obywatelska. Tajemnicze "obostrzenia" zaczęły w Sejmie funkcjonować w poniedziałek rano. Do budynku wstępu nie mieli dziennikarze. Tak zdecydował marszałek Marek Kuchciński.

Powód? O godz. 12:00 odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "Wszystko przygotowane w tajemnicy, wtedy, gdy w Sejmie ciemno i nie ma juz kamer" - dziwiła się na Twitterze była dziennikarka Agnieszka Rucińska.

"To bardzo ważne, aby właśnie w Sejmie RP pamięć o tym wybitnym Polaku wciąż trwała i pomagała nam urzeczywistniać jego najpiękniejsze idee i kontynuować dzieło w naszej parlamentarnej pracy" - napisał na Twitterze marszałek Kuchciński.

Zobacz także: Stanisław Tyszka zmęczony Smoleńskiem. "Polacy się kłócą, PiS się cieszy"

- Znowu powtarza się sytuacja z grudnia. Znowu do Sejmu nie wpuszczono dziennikarzy - mówi Cezary Tomczyk. Poseł umieścił w sieci nagranie, na którym widać puste korytarze Sejmu i umieszczone na ścianie upamiętnienie. I twierdzi, że obostrzenia dla mediów to pomysł prezesa PiS.

Ostre słowa Neumanna. "Nieprzyzwoita" próba

Posłowie opozycji podkreślali, że nowa tablica będzie sąsiadować z płytą wmurowaną ku czci Jana Pawła II. "To brak zachowania jakichkolwiek proporcji. Moim zdaniem próba przyrównywania Lecha Kaczyńskiego do św. Jana Pawła II jest nieprzyzwoita” - ocenił na Twitterze Sławomir Neumann.

Tablicę odsłonięto w poniedziałek o godz. 12. W uroczystości wzięli udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski i prezydent Andrzej Duda. - Zginął w służbie ojczyźnie – podkreślił prezydent. – Służył ojczyźnie do końca – powiedział i dodał, że jest wdzięczny za to upamiętnienie.

- Mam nadzieję, że będzie z tej tablicy patrzył na coraz silniejszą i coraz piękniejszą Rzeczpospolitą – stwierdził. Po przemowie prezydenta tablicę odsłonili Jarosław Kaczyński i Marek Kuchciński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dx1za1f

Podziel się opinią

Share

dx1za1f

dx1za1f
Więcej tematów