Trwa ładowanie...

Trzaskowski: Polityka PiS może doprowadzić nas do wyjścia z UE

- 40 proc. wszystkich inwestycji w Warszawie jest finansowanych z budżetu unijnego. Dzisiejsze zachowanie oznacza, że jeżeli PiS będzie nas wyprowadzał z UE, to miasta takie jak Warszawa pozostaną bez finansowania z unijnego budżetu - przekonywał Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski: Polityka PiS może doprowadzić nas do wyjścia z UEŹródło: Agencja Gazeta, fot: Maciej Jaźwiecki
d3pvf1e
d3pvf1e

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy przypomina, że Platforma Obywatelska "wielokrotnie mówiła o tym, że polityka PiS względem UE doprowadza do marginalizacji Polski w UE i pozbawiania nas sojuszników". - W konsekwencji jeżeli Polska pod rządami PiS będzie słaba w UE i pozbawiona wpływu na najważniejsze decyzje, w konsekwencji może się to zakończyć wyjściem Polski z UE - powiedział w Sejmie, Trzaskowski.

- Ale dzisiaj sprawa jest jeszcze bardziej poważna, dlatego że wicepremier rządu PiS Jarosław Gowin powiedział, że polski rząd rozważa niezastosowanie się do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie SN. To wypowiedź bez precedensu - zaznaczył poseł. Dodał, że nie "słyszał jeszcze tego typu wypowiedzi z ust żadnego europejskiego polityka, że ktoś jest gotowy do wypowiedzenia posłuszeństwa europejskiemu systemowi prawnemu i kwestionowania wyroków Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, zanim one zostaną wydane".

d3pvf1e

Rafał Trzaskowski przypomina, że nadrzędność prawa europejskiego została potwierdzona w Traktacie Lizbońskim, który negocjował Lech Kaczyński. - Dzisiaj polityk PiS mówi, że orzeczenia nie będą respektowane. To de facto pierwszy krok na drodze do wyprowadzenia Polski z UE - powiedział kandydat na prezydenta Warszawy.

Poseł tłumaczy, że jeżeli Warszawa nie będzie finansowana z unijnego budżetu, również z Warszawy będą odpływać inwestycje. - W związku z tym to bardzo prosty wybór. Czy chcemy polityki PiS prowadzącej do wyprowadzenia nas z UE, czy chcemy inwestycji w Warszawie, czy chcemy metra, kolejnych linii tramwajowych, inwestycji w edukację. Taki jest wybór, bo niestety za nieodpowiedzialną politykę PiS odpowiedzialność będziemy ponosić my wszyscy, obywatele dużych, mniejszych miast, wsi, jeżeli nie będzie finansowania z unijnego budżetu i inwestycji - wyjaśnił Trzaskowski. Podkreślił, że za to wszystko rachunek zostanie wystawiony polskiemu społeczeństwu.

Zobacz także: Rafał Trzaskowski mocno o TVP. "Absolutny skandal"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pvf1e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pvf1e
Więcej tematów