Trwa ładowanie...

Święto Wisły po raz siódmy!

Przejażdżki po Wiśle, zawody, koncerty, wystawy, pokazy sportowe i wiele innych atrakcji

Święto Wisły po raz siódmy!
do3k207
do3k207

*UWAGA! Święto Wisły odwołane! Więcej informacji znajdziecie TUTAJ .Impreza ma być przełożona na któryś z weekendów w czerwcu.*


24 maja już po raz siódmy mieszkańcy Warszawy będą obchodzić Święto Wisły.Od godz. 12.00 do 22.00, na odcinku rzeki między mostami Łazienkowskim i Gdańskim czekać będzie na nas wiele atrakcji. Wśród nich m.in.* przejażdżki po Wiśle , zawody, koncerty, wystawy, pokazy sportowe, pokazy sprzętu wodnego, pokazy ratownictwa, konkursy dla dzieci i dorosłych oraz strefy aktywnego wypoczynku.Wszystkie gry, zabawy, rejsy po Wiśle oraz większość sprzętów podczas Święta Wisły będzie dostępnych bezpłatnie. *

Święto Wisły jest cykliczną imprezą plenerową organizowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa. Celem projektu jest także integracja różnych środowisk: wodniaków, cyklistów biegaczy, chodziarzy, wędkarzy, siatkarzy, piłkarzy oraz po prostu warszawiaków - mówią organizatorzy - Ważnym elementem imprezy jest również wątek historyczno-edukacyjny, który przybliży publiczności dzieje Wisły i jej znaczenie w transporcie i gospodarce rzecznej.

do3k207

Wydarzenia zlokalizowane będą na Płycie Desantu, Plaży Saska Kępa, Plaży Poniatówce, Wyspie Poniatówce, Plaży La Playa, Plaży Żoliborz w klubie BarKa oraz klubie Pomost 511. We wszystkich tym miejscach czekać będą na uczestników rozmaite atrakcje a komunikację pomiędzy punktami zapewnią jednostki pływające - tramwaj rzeczny, promy ZTM, statek pasażerski Stalmach, łódki tradycyjne i wiele innych.

Wieczorem na Płycie Desantu odbędą się koncerty Dziadów Kazimierskich, November Project oraz Brothers of Chillout. Po ich zakończeniu w klubie Pomost 511 odbędzie się afterparty. Plaża Saska Kępa będzie miejscem* rekonstrukcji Bindugi – tradycyjnego siedliska flisackiego,* na której będzie można spróbować łużyckich specjałów: sytochy i barszczu chrzanowego. Nie zabraknie też ludowych przyśpiewek Łużycanek.

Plaża Poniatówka będzie miejscem sportu i aktywnego odpoczynku. W programie między innymi fitness, aerobic, body komat, yoga, frisbee i piłka plażowa. Nie zabraknie również kącika z poradami jak się odżywiać, aby być zdrowym i aktywnym. Tam również znajdzie się Akademia Rowerowa Cezarego Zamany i realizowane przez nią wyścigi, konkursy i doradztwo rowerowe.
W tym wyjątkowym dniu będzie można też dotrzeć wodą na Wyspę Poniatówkę, gdzie będzie można zrelaksować się na leżakach. Poczęstujemy uczestników bezpłatnym napojem i specjałami z kuchni rakietowej - mówią organizatorzy.

do3k207

Na plaży La Playa odbędą się zabawy dla dzieci, siatkówka plażowa, bule, badminton, salsa i samba. Stąd ruszą też rejsy łodziami. Plaża Żoliborz przygotowała animacje i pokazy dla dzieci, warsztaty kulinarne, a także warsztaty bębniarskie oraz koncert Słoma Bębny.

Szczegółowy program będzie wkrótce dostępny na stronie Święta Wisły .

do3k207
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do3k207
Więcej tematów