Trwa ładowanie...

Stwórz teksty na nowe murale Loesje w Warszawie

Murale z tekstami powstaną między końcem lipca a początkiem września. Będą zlokalizowane na terenie prawobrzeżnej Warszawy

Stwórz teksty na nowe murale Loesje w Warszawie
d27bs23
d27bs23

Od końca czerwca Loesje mocno zakasuje rękawy i razem z grupą znajomych przygotowuje nowe murale na terenie prawobrzeżnej Warszawy. Do udziału w procesie ich tworzenia – od pisania i wyboru tekstów po malowanie – zaprasza wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć pracę od kuchni.

Pierwszy krok do realizacji murali to warsztaty kreatywnego pisania. W trakcie spotkań uczestnicy wspólnie stworzą i wybiorą teksty, które zagoszczą na ścianach.

Warsztaty podzielone są na dwie części:

30 czerwca, niedziela, 16:00, klub Sen Pszczoły (Ząbkowska 27/31, Praga Północ):
Kreatywne pisaniemetodą Loesje – czyli tworzenie haseł na plakaty i murale Loesje. Warsztaty to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące. Sesja jest otwarta tematycznie: piszemy na wszystkie tematy, jakie przyjdą nam do głowy. Pracujemy w grupach po polsku albo angielsku (do wyboru).

d27bs23

* 14 lipca, niedziela, 16:00, *Park Skaryszewski (w pobliżu Ronda Waszyngtona, warsztaty w formie pikniku w parku na trasie alejki za pomnikiem Żołnierzy Radzieckich): Redakcja końcowa tekstów z 30 czerwca i wybór haseł, które będą przeniesione na murale.

Warsztaty Loesje pobudzają* twórcze myślenie, ćwiczą techniki kreatywnego pisania, pracy w grupie i wyrażania konstruktywnej krytyki. Na oba spotkania *wstęp wolny, Loesje zapewnia niezbędne do materiały, wystarczy zabrać ze sobą otwartą głowę i najlepiej kilku znajomych! Warsztaty trwają około 2,5-3 godziny.

Murale z tekstami powstaną między końcem lipca a początkiem września, a dokładne daty realizacji uzależnione są od pogody. Będą zlokalizowane na terenie prawobrzeżnej Warszawy, wśród ścian pod murale znalazła jedna z elewacji bloku przy Grochowskiej 292.

Wielkoformatowe realizacje utrzymane zostaną w minimalistycznej, czarno-białej stylistyce, charakterystycznej dla plakatów Loesje. Podkreśla ona, że najważniejszą wartością plakatów Loesje jest tekst i jego przesłanie, a nie atrakcyjna kolorystycznie forma.

Pierwszy mural w Warszawie Loesje stworzyła w grudniu 2011 roku na Pradze Północ. Tekst „Im dłużej czekasz na przyszłość tym będzie krótsza” zagościł na ulicy Stalowej 38.


Loesje [czyt. Luszje] to nazwa ruchu, sieci grup działających obecnie w różnych krajach na rzecz wolności słowai wyrażania własnych opinii, a także aktywizmu społecznego i kreatywności. Swoją nazwę zawdzięcza młodej Holenderce o imieniu Loesje, czyli po polsku – Lusi.
Idea ruchu powstała w listopadzie 1983 roku w grupie kilku przyjaciół w Arnhem (Holandia), którzy chcieli podjąć dyskusję o ówczesnej sytuacji politycznej i społecznej w Holandii w sposób inny niż w mediach – poprzez czarno-białe plakaty z krótkimi, zachęcającymi do refleksji hasłami, pragnęli uniknąć zjadliwego krytycyzmu

d27bs23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27bs23
Więcej tematów