Trwa ładowanie...

Strajk Przedsiębiorców. Zobacz jak Paweł Tanajno rapuje w #hot16challenge2 i wzywa do udziału w strajku

Czy w sobotę Warszawę znów zaleją tłumy przedsiębiorców? Z całą pewnością liczy na to, startujący w wyborach prezydenckich, Paweł Tanajno. Lider protestujących nagrał swoją wersję #hot16challenge2, w której nawołuje do uczestnictwa w sobotnim strajku przedsiębiorców.

Strajk Przedsiębiorców. Zobacz jak Paweł Tanajno rapuje w #hot16challenge2 i wzywa do udziału w strajkuŹródło: FORUM
d3tc8du
d3tc8du

Na sobotę 16 maja 2020 r. organizatorzy zaplanowali wielki strajk przedsiębiorców w Warszawie. Podczas poprzedniego zgromadzenia w stolicy, w ubiegły piątek 8 maja, atmosfera była bardzo gorąca i do akcji wkroczyła policja, która zatrzymała wówczas ponad 100 osób, w tym kandydata na prezydenta Polski w wyborach 2020, Pawła Tanajno.

Tym razem organizatorzy zapowiadają, że wydarzenie będzie znacznie większe, a z całego kraju zjadą się do Warszawy, wspierający inicjatywę, obywatele.

Strajk Przedsiębiorców. Warszawa. Paweł Tanajno rapuje i wzywa do uczestnictwa

Promując jutrzejszy protest, Paweł Tanajno opublikował na YouTube swoją wersję #hot16challenge2 z wezwaniem do stawienia się w Warszawie w sobotę 16 maja. "Zmieńmy system, odbierzmy im to co nasze" - rapuje kandydat na prezydenta Polski.

Rapujący Paweł Tanajno:

Organizatorzy nie ukrywają, że mają nadzieję w sobotę na wielotysięczną demonstrację w Warszawie.

d3tc8du

Strajk przedsiębiorców. Warszawa. Główne postulaty strajkujących

Czego właściwie dotyczy strajk? Na transparentach przedsiębiorcy niosą trzy hasła: godność, wolność, własność. Nawołują do przywrócenia narodowi bezpośredniej kontroli nad politykami poprzez wprowadzenia możliwości organizacji większej liczby referendów, o ograniczenie ilości przepisów i zaprzestanie prac nad przepisami naruszającymi wg. nich gwarancję własności.

W strajkowej grupie na facebooku znajdujemy rozwinięcie tych postulatów (pisownia oryginalna):

Godność. Domagamy się przywrócenia prawa narodu do bezpośredniej kontroli nad państwem i klasą polityczną (art.4 konstytucji). WIR – obywatelskie Weto, Inicjatywa i Referendum. Te narzędzia władzy mają być do wykorzystania przez naród niezależnie od woli polityków.

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Wolność. Polska państwem prawa powszechnie zrozumiałego, naturalnego dla obywateli. Domagamy się sejmowej komisji wolności, która zajmie się likwidacją przerostu praw ograniczających swobodę działań obywateli we wszystkich sferach życia. Oczekujemy wykreślania przepisów zamiast tworzenia nowych. Wraz z redukcją przepisów chcemy redukcji liczby urzędów i urzędników. Elektronizacji administracji, by zawsze funkcjonowała, jak w czasach koronawirusa.

d3tc8du

Własność. Ratowanie miejsc pracy i poszanowanie własności. Domagamy się automatyzacji wypłaty odszkodowań na podstawie danych z plików JPK i deklaracji, w kwocie równej spadkowi obrotów licząc rok do roku. W przypadku zwolnień z powodu kwarantanny rząd musi wypłacać odprawy na swój koszt. Oczekujemy wycofania się z procedowania lub usunięcia istniejących przepisów z wszelkich ustaw naruszających GWARANCJĘ WŁASNOŚCI, np.: egzekucji uznaniowych bez wyroku sądu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tc8du
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tc8du
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj